number=0

مدت زمان پیشنهادی

۲ ساعت

ساعت دسترسی

امروز سه شنبه ۲۴ ساعته

مسیر یابی

نویسنده: فاطمه کریمی
امتیاز ۰ از ۴ بازدید
بروز شده در: ۲۰۲۰-۰۸-۰۶

آبشار زیراه ۳۰ کیلومتر با شهرستان دشتستان فاصله دارد و در استان بوشهر واقع شده است. هنگام سفر ممکن است در پیدا کردن آبشار زیراه دچار مشکل شوید. برای بسیاری از گردشگران پیش آمده که پس از عبور از روستا هر چه گشته اند آبشار را نیافته اند. کافی است از افراد محلی بپرسید آبشار زیراه کجاست و پاسخ خود را بشنوید زیر راه! زیر راه یعنی زیر جاده ای که شما در آن به دنبال آبشار زیراه می گردید.

شهرستان دشتستان از قدیمی ‌ترین شهرستان‌ های ایران م ی‌باشد. دشتستان از قدیمی ‌ترین مناطق ایران است که جغرافی دانان از آن به نام دستقان یاد کرده ‌اند و آن را جز نواحی گرمسیرات فارس ذکر کرده‌ اند. مردم این منطقه از لرهای استان بوشهر هستند و به زبان لری جنوبی صحبت می کنند البته زبانی که آن ها صحبت می کنند به گویش بختیاری نیز شبیه است. خرما مهم ‌ترین محصول کشاورزی این منطقه بوده و نقش مهمی در اقتصاد این شهرستان و استان و کشور دارد.

آبشار زیراه در منطقه دهستان از توابع بخش سعد آباد دشتستان است. این شهر در حدود ۸۵۰۰هزارنفر جمعیت دارد که یک رودخانه بنام شاپور از آن می ‌گذرد. هوای منطقه از اواسط بهار تا پایان تابستان گرم و خشک و در فصل پاییز و زمستان معتدل و بهاری می ‌باشد. ارتفاع متوسط این منطقه حدود ۵۰ متر از سطح دریا می ‌باشد. از لحاظ اقتصادی درآمد بیشتر مردم منطقه براساس کشاورزی و از فروش محصولات نخل، خرما و رطب می ‌باشد.

 

و اما آدرس این مکان دیدنی:
۱۵ کیلومتری برازجان از توابع شهرستان دشتستان