number=0  number=1  number=2  number=3

مدت زمان پیشنهادی

۳ ساعت

ساعت دسترسی

امروز سه شنبه ۲۴ ساعته

مسیر یابی

نویسنده: فاطمه کریمی
امتیاز ۰ از ۶ بازدید
بروز شده در: ۲۰۲۰-۰۸-۰۶

آبشار تلخ‌ آب از نقاط دیدنی و گردشگری بخش سعدآباد دشتستان در استان بوشهر است. این آبشار در شمال روستای تل سرکوه و در جنوب روستای شول واقع شده و از آبشارهای منحصر به فرد و زیبای این استان بشمار می رود.

آب خروجی این آبشار که در یک حوضچه وسیع فرو می ریزد، این منطقه را به استخری طبیعی برای شنا در فصول گرم سال بدل کرده است. جوانانی از اهالی روستاهای مجاو در ایام تعطیلات در اطراف این آبشار حضور دارند که با انجام حرکاتی زیبا و کمی خطرناک از ارتفاع حدود ده متری این آبشار به حوضچه شیرجه می زنند تا هم مسافران را به وجد آورند و هم پولی برای خود دست و پا کنند.

سعدآباد استان بوشهر با وسعت یک‌ هزار کیلومتر مربع میان دو رودخانه دائمی استان، رودخانه دالکی و شاپور در شمال شرقی شهرستان دشتستان واقع شده است و از ناحیه شمال و شرق به استان فارس، از غرب به رودخانه شاهپور و بخش شبانکاره و از جنوب به رودخانه دالکی و بخش مرکزی متصل می گردد.

این منطقه از قدیمی ‌ترین و سرسبزترین بخش ‌های استان بوشهر دارای دو شهر سعد آباد و وحدتیه، با بیش از شصت پارچه آبادی است. قسمتهایی از این منطقه بر بقایای شهر باستانی توز و سبا بنا شده اند.

نخلستان‌ های سرسبز و جاری بودن رودخانه شاپور در این منطقه سبب شده است تا این منطقه از دیرباز باعث رونق زندگی مردم باشد. مکانهای تاریخی این منطقه نیز بر محبوبیت آن افزوده است.

 

و اما آدرس این مکان دیدنی:
بوشهر، دشتستان، سعدآباد، روستای تل سرکوه