number=0  number=1  number=2  number=3  number=4

مدت زمان پیشنهادی

۱ ساعت

ساعت دسترسی

امروز سه شنبه ۲۴ ساعته

مسیر یابی

نویسنده: یگانه عزیزیان
امتیاز ۰ از ۸ بازدید
بروز شده در: ۲۰۲۰-۰۸-۰۶

دره کشیت با طول ۳کیلومتر که نخستانی زیبا را در آغوش دارد، دره ای که پوشیده از خزه های سبز رنگی است که به همراه آبشار ۱۲ متری کشیت مجموعه‌ای به غایت تماشایی را به وجود آورده است. همان گونه که گفته شد این آبشار تماشایی به محوطه می‌ریزد که در بین مردم بومی منطقه به "دریا" معروف شده و دریاچه ای خوش سیما را به وجود آورده است. نکته بسیار جالب در رابطه با این آبشار، به وجود آمدن حوضچه های طبیعی و بزرگ در مجاورتش می باشد که حدود ۶۰۰ متر مربع وسعت دارد. به وجود آمدن ده ها آبشار دیگر که از آبشار کشیت سرچشمه می‌گیرند، به همراه پدیده خارق العاده کشیت، در رشد درختان انبوه و باغات مرکبات آن هم درست در دل کویر سوزان نقش به سزایی را ایفا کرده و باعث به وجود آمدن مناظری غیر قابل باور و رویایی شده اند. میوه هایی که در دل کویر سوزان لوت با آب زلال آبشار کشیت رشد کرده اند، عبارتند از: انگور، به، انجیر، گردو و همچنین محصولات زراعی شامل: گندم٬ جو٬ ارزن و ترخون می باشد.

مسیر دسترسی

برای رسیدن به جاذبه ورای تصور آبشار کشیت باید از کرمان به "گلباف" برویم و از آنجا با کوله پشتی و بدون وسیله نقلیه راهی روستایی کشیت شویم تا با پدیده ای رویایی و با چشم اندازی بسیار زیبا رو به رو شویم. از روستای کشیت تا آبشار معروف، حدود ۵ کیلومتر فاصله می باشد که بعد از طی کردن این مسافت، درِ دنیایی دیگر، دنیایی که جز زیبایی و مناظر حیرت انگیزش چیزی ندارد، به رویمان باز می‌شود‌.

نکات مهم

به دلیل صعب العبور بودن منطقه و اینکه امکان بردن وسایل نقلیه وجود ندارد پس هنگام سفر به بهشت زیبای کشیت، مقداری غذای اضافی، لباس، کفش مناسب و داروهای مورد نیاز را حتماً با خود به همراه داشته باشید تا هنگام گشت و گذار و لذت بردن از این مناظر دل انگیز، دچار مشکل نشوید. در ضمن به یاد داشته باشید که در این منطقه هیچ اقامتگاهی وجود ندارد پس برنامه ریزیتان باید به گونه ای باشد که شب به اقامتگاه های شهری باز گردید و یا در آن منطقه با خوابیدن در چادر مسافرتی لذتی متفاوت و شیرین را تجربه کنید.

و اما آدرس این مکان دیدنی:
کرمان بخش گلباف روستای کشیت