number=0  number=1  number=2  number=3  number=4  number=5

مدت زمان پیشنهادی

ساعت

ساعت دسترسی

امروز شنبه ۲۴ ساعته

مسیر یابی

نویسنده: یگانه عزیزیان
امتیاز از ۹۱۹ بازدید
بروز شده در: ۲۰۲۲-۰۱-۲۶

نمایی از جنگل دالخانی رامسر دالان بهشت ایران در یک روز زمستانی

 

جنگل دالخانی یکی از جنگل‌های کوهستانی در روستای دالخانی یا دالیخانی و ۳۰ کیلومتری جنوب شرقی رامسر استان مازندران قرار دارد و به دالان بهشت معروف است.
آب و هوای این جنگل در همه فصل‌ها مطبوع و تابستان شرجی و آزار دهنده‌ای ندارد. بیشتر روز‌ها مه غلیظی جنگل را پوشانده و صحنه‌های سرسبز این جنگل را زیباتر می‌کند همچنین در فصل زمستان پوشیده از برف است و طبیعت زمستانی بکری دارد.
در این جنگل درختان زیادی از جمله بلوط، ازگیل، فندق، ولیک، کوله خاس، مندی یا کلهو، زرشک و گوجه جنگلی وجود دارد. بهترین زمان برای سفر به این جنگل فصل تابستان است چرا که در این فصل آب و هوای خنک و از گرما و شرجی به دور است.

حال و هوای خوش و سحرانگیز مسیر جنگل

داستان جنگل دالخانی، داستان مسیری بهشتی‌ست که شما را از دل روزمرگی‌ها بیرون می کشد و طبیعت بکر و مه آلود شمال ایران را پیش پای‌تان می گستراند. جایی که مه در بیشتر مسیر به مانند حریری سپید شما را در بر می‌گیرد و پیچ‌های تودرتوی جاده، رویای بهشت را برای‌تان تعبیر می‌کند. دالخانی، این جنگل سرسبز و انبوه به مانند دالانی از درختان سر به فلک کشیده دست شما را می‌گیرد و در نهایتِ زیبایی غرق می‌کند. جاده‌ای سحرانگیز که هر لحظه، جلوه‌ای تازه از طبیعت بکر خود را در برابرتان به نمایش می‌گذارد و شما را به وسوسه دیدن زیبایی‌های بیشتر، تا انتهای مسیر می‌کشاند. 

و اما آدرس این مکان دیدنی:
استان مازندران، شهرستان رامسر، جاده ییلاق جنت رودبا