number=0  number=1  number=2  number=3  number=4  number=5

مدت زمان پیشنهادی

۲ ساعت

ساعت دسترسی

امروز شنبه ۲۴ ساعته

مسیر یابی

نویسنده: یگانه عزیزیان
امتیاز ۰ از ۱۶ بازدید
بروز شده در: ۲۰۲۰-۰۸-۰۶

پارک ایران زمین که به باغ راه فدک نیز معروف است در قسمت شمال غربی شهر تهران واقع شده است. این پارک در خیابانی 3 کیلومتری بنا نهاده شده است که در این خیابان می توانید خانه های لوکس و مجلل تهران را مشاهده نمایید. وجود چنین پارکی بر زیبایی های این خیابان لوکس افزوده است و چهره ای زیبا به آن بخشیده است.

فضای سبز دیدنی و جذاب این پارک به همراه نورپردازی ها و آبنما های آن و همچنین هیجان تماشای برج میلاد از بالاترین قسمت پارک سبب شده است تا این پارک نیز یکی از پارک های بسیار زیبا در میان پارک های تهران باشد

فضای سبز

در باغ راه فدک شما می توانید انواع درخت ها و درختچه های مختلف را با برگ های پهن و سوزنی مشاهده نمایید. از جمله درختان این پارک می توان موارد زیر را نام برد: چنار، تبریزی، زیتون، نارون ، سرو نقره ای ،کاج. از جمله درختچه های موجود در این پارک عبارتند از: زرشک،زینتی،رز،یوکا،نسترن. همچنین از دیگر گونه های گیاهی موجود در پارک باغ راه فدک عبارتند از: بنفشه ،گیاه پیچکی پیچ امین الدوله یا لونی سرا ،کلم زینتی.

امکانات تفریحی- ورزشی

بوستان ایران زمین امکانات مختلف تفریحی- ورزشی را نیز برای علاقمندان فراهم نموده است که از آن جمله می توان موارد زیر را نام برد: زمین بازی والیبال، پیست دوچرخه سواری قابل استفاده برای بانوان و آقایان، زمین چمن مصنوعی برای بازی فوتبال، زمین بسکتبال،مسیر های پیاده روی، میز بدمینتون، تجهیزات ورزشی عمومی. همچنین زمین های بازی مخصوص کودکان که با کفپوش های مناسب و نیز وسایل و تجهیزات استاندارد نیز در این پارک وجود دارند. دور تا دور این زمین های بازی کودکان نیز نیمکت هایی برای نشستن والدین و نیز بوفه های متعدد خوراکی به چشم می خورند که والدین می توانند با خیالی آسوده کودکان خود را برای استفاده از آن به این قسمت ببرند.

و اما آدرس این مکان دیدنی:
شهرک غرب، خیابان ایران زمین، پشت مجتمع تجاری گلستان