number=0  number=1  number=2  number=3

مدت زمان پیشنهادی

۱ ساعت

ساعت دسترسی

امروز چهارشنبه ۲۴ ساعته

مسیر یابی

نویسنده: فاطمه کریمی
امتیاز ۰ از بازدید
بروز شده در: ۲۰۲۰-۰۸-۰۶

پارک آب و آتش یکی از جدید‌ترین پارک‌های شهر تهران است که فضایی متفاوت و مدرن دارد و محیط بسیار مناسبی برای پیاده‌روی شما فراهم می‌کند.

پارک آب و آتش در سال ۱۳۸۸ در اراضی عباس آباد تهران افتتاح شد. این پارک دارای امکاناتی کامل است و همچنین قرارگیری آن در نزدیکی پل طبیعت، بوستان بنادر و بوستان نوروز باعث شده که میزان بازدید از آن بیشتر هم شود.

این پارک دارای زمین اسکیت، بوفه، کافه و رستوران است. همچنین در پارک آب و آتش یک آمفی تئاتر هم قرار دارد. یک فانوس دریایی بوستان آب و آتش را از بوستان بنادر جدا می‌کند.

پارک آب و آتش به‌طور کلی فضای بسیار مناسبی برای پیاده‌روی دارد ولی علاوه بر بخش پیاده‌روی آن، شما می‌توانید به بخشی که سالن سینما وجود دارد مراجعه کرده و از تماشای فیلم‌های خاص در آن لذت ببرید.

آمفی‌تئاتر آب و آتش ظرفیت ۳۷۰ نفر را دارد که اکثرا برای رویداد‌های اجتماعی از آن استفاده می‌شود.

بخش جالبی که شاید از وجود آن تاکنون اطلاع نداشتید، قسمتی مختص ورزشکاران است. در این مکان می‌توانند اسکیت بازی کنند یا در مسیر دوچرخه‌سواری، شروع به فعالیت کنند.

در قسمت جنوبی این پارک نیز رستوران و فود کورت‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانید زمانی را در آنجا بگذرانید.

پل ابریشم که بوستان بنادر را به گنبد مینا می‌رساند هم رو‌به‌روی این پارک قرار دارد. لانه کبوتر، امکان کالسکه‌رانی، آب‌نما، برج آتش، آلاچیق و فضای سبز هم از امکانات دیگر این پارک هستند.

از جمله جذابیت‌های پارک آب و آتش تندیس‌های جالبی است که در جای‌جای پارک به چشم می‌خورند.

دسترسی

برای رسیدن به پارک آب و آتش می‌توانید در ایستگاه مترو حقانی در خط یک مترو از قطار پیاده شوید و با ۱۵ دقیقه پیاده‌روی در کنار بزرگ‌راه شهید حقانی به‌سمت غرب به این پارک برسید یا سوار تاکسی‌هایی که از این ایستگاه به‌سمت میدان ونک حرکت می‌کنند شده و بخواهید شما را در جلوی پارک آب و آتش پیاده کنند. در مسیر برعکس هم می‌توانید از همین تاکسی‌ها استفاده کنید. همچنین اگر پس از خروج از ایستگاه به‌سمت پارک طالقانی می‌روید، می‌توانید پس از گذشتن از روی پل طبیعت به پارک آب و آتش برسید. همچنین می‌توانید در خیابان جردن (نلسون ماندلا) به‌سمت شمال رفته و پس از خروجی بزرگ‌راه همت خودروی خود را پارک کرده و از ورودی پارک آب و آتش در خیابان شهیدی به‌سمت پل طبیعت بروید.

 

 

و اما آدرس این مکان دیدنی:
پارک آب و آتش در خیابان آفریقا نرسیده به چهارراه جهان کودک، انتهای کوچه ژوبین قرار دارد.