number=0  number=1  number=2  number=3  number=4  number=5

مدت زمان پیشنهادی

۲ ساعت

ساعت دسترسی

امروز سه شنبه ۲۴ ساعته

مسیر یابی

نویسنده: فاطمه کریمی
امتیاز ۰ از ۲۶ بازدید
بروز شده در: ۲۰۲۰-۰۸-۰۶

یکی از پارک های مرتفع در تهران شرایطی را برای ساخت سورتمه تهران فراهم کرده است، تا بتواند موجبات یک تفریح ویژه و مهیج را برای ساکنان این شهر به وجود آورد.

پارک گلابدره که در شمال تهران واقع شده، محل قرار گیری سورتمه تهران می باشد. این مجموعه در سال 1392 به دست مهندسان ایرانی به همراه رعایت کلیه استانداردهای ایمنی روز و در سطح جهانی ساخته شده است. این مسئله را با یک بار سوار شدن در واگن های زرد رنگ این سورتمه بطور کامل لمس خواهید کرد.

مسافتی که در سورتمه تهران طی  می کنید تا در ارتفاعی که قرار گرفته است، کل شهر را زیر پا بگذارید و از تماشای منظره آن لذت ببرید 850 متر و با سرعتی برابر با 40 کیلومتر بر ساعت می باشد. اشتباه نکنید، این سرعت در این واگن ها و در آن ارتفاع و در بین پیچ و واپیچ های راه بسیار هیجان انگیز است و گاهی شما را وادار به گرفتن ترمز می کند تا بیشتر از حضور خود در این مکان لذت ببرید. زیاد هم درگیر هیجان نشوید و لذت دیدن شهر تهران از این ارتفاع را هم از دست ندهید!

برای تجربه کردن این لحظات ابتدا باید سوار واگن های مخصوص، که ایمنی کامل را برای افراد فراهم می کند، شوید و کمربندهای ایمنی خود را ببندید. نگران سرعت زیاد نباشید، چرا که به حال خود رها نمی شوید، در کنار هر واگن دسته ای برای گرفتن ترمز و کاهش سرعت سر پیچ ها و مشاهده منظره روبروی شما تعبیه شده است تا از آن استفاده کنید. همچنین در طول مسیر تورهای سبز رنگی کل مسافت را پشتیبانی می کند، تا از هرگونه خطر احتمالی پیشگیری شود.

سورتمه تهران توانایی جا به جایی 200 تا 250 نفر در هر ساعت را دارد. واگن ها برای دو نفر تعبیه شده است و بازدید کنندگان تور تهران می توانند کودکان زیر 8 سال خود را نیز بدون پرداخت هزینه بلیط به همراه خود در این لذت و هیجان شریک کنند.

در طول مسیر دستگاه های عکاسی اتوماتیک تعبیه شده، تا از ابراز هیجان شما عکاسی کند. در پایان مسیر هم می توانید عکس های خودتان را ببینید و اگر به آن ها علاقه مند بودید، سفارش دهید تا آن را برایتان بر روی تخته شاسی چاپ کنند.

نکات ایمنی بیشتری در مورد سورتمه تهران وجود دارد، که دانستن آن می تواند از احساس خطر شما کاهش داده و به حس لذت بیافزاید. واگن ها با دو ترمز تجهیز شده اند که اولی، اهرمی است که در دستان شما قرار گرفته تا هرجا نیاز پیدا کردید از سرعت خود بکاهید. ترمز دوم نیز اتوماتیک می باشد و در محل اتصال ریل به واگن قرار گرفته است که نمی گذارد سرعت شما به بیش از 40 کیلومتر در ساعت برسد. کمربندهای ایمنی نیز محکم، شما را به صندلی سورتمه وصل می کند.

جالب است بدانید که می توانید از سورتمه تهران در ساعاتی از شب نیز استفاده کنید و در مسیری که پیش رو دارید، از منظره شهر در شب لذت ببرید.

نکته جالب توجه این است که می توانید از سورتمه تهران در تمامی فصول، حتی در زمان بارندگی برف و باران استفاده کنید. واگن ها ایمنی لازم برای این شرایط را فراهم کرده است، البته واگن ها با فاصله ای بیشتر از قبل با یکدیگر به راه خود ادامه خواهند داد!