number=0  number=1  number=2  number=3  number=4  number=5  number=6  number=7

مدت زمان پیشنهادی

۲ ساعت

ساعت دسترسی

امروز شنبه ۱۶-۱

مسیر یابی

نویسنده: فاطمه کریمی
امتیاز ۰ از ۳۳ بازدید
بروز شده در: ۲۰۲۰-۰۸-۰۶

پارک ارم تهران که با نام مجموعه ارم سبز نیز شناخته می‌شود، بزرگ‌ترین پارک تفریحی ایران به حساب می‌‌آید. این پارک پیش از انقلاب و در سال ۱۳۵۳ توسط رحیم علی خرم تأسیس شد و ابتدا نیز پارک خرم نام داشت. پارک ارم در سال ۱۳۵۸ به تملک بنیاد مستضعفان درآمد و در حال حاضر تحت پوشش سازمان سیاحتی قرار دارد.

وسعت پارک ارم ۷۰ هکتار است و شامل یک دریاچه ۹ هکتاری با قابلیت قایقرانی و ماهیگیری، سه شهربازی با بیش از ۸۰ دستگاه بازی، بزرگ‌ترین باغ وحش پایتخت با بیش از ۱۱۰ گونه جانوری، شهربازی سرپوشیده قلعه جادویی قلعه سحر آمیز با ۱۱۰ بازی و گیم، ۲۰ هکتار فضای سبز و جنگلی، تالارهای پذیرایی کشتی، استخر روباز و حمام آفتاب بانوان است.

 در پارک ارم تهران سه شهربازی با بازی‌های متعدد وجود دارد که البته هر سه آن‌ها یک مجموعه محسوب می‌شوند. در این شهربازی‌ها انواع وسایل بازی و سرگرمی برای داشتن یک روز پرانرژی، شاد و مهیج فراهم شده است و در هر سنی که باشید می‌توانید از بازی کردن در این پارک لذت ببرید.

بخش های مختلف پارک ارم

یک دریاچه هشت هکتاری با داشتن تفریحاتی مانند قایقرانی و ماهیگیری، باغ وحش وسیع، موزه پول، رستوران، فست فود، فضای سبز و جنگلی، استخر، سالن بولینگ، سالن سرپوشیده با امکان تجربه بیش از 110 بازی فضای بازی که خودش به سه بخش لونا پارک یک، دو و سه تقسیم می شود.

باغ وحش ارم 

این باغ وحش بزرگترین هم چنین اولین باغ وحش ایران می باشد که سال احداث آن به دوران ناصرالدین قاجار باز می گردد. در سال 1371 این باغ وحش به مجموعه تفریحی ارم اضافه شد. این باغ وحش دارای بیش از 800 جانور از 121 گونه جانوری مختلف است که حدود 60% از آن ها بومی ایران و سایر جانداران از دیگر کشور های خارجی وارد شده اند. برخی از حیواناتی که در باغ وحش ارم می توانید از نزدیک ببینید شامل: انواع میمون، ببر سیبری، پلنگ، یوز پلنگ، فیل سریلانکایی، گورخر، شترهای دو کوهان، یک جفت خرس قهواه ای بومی گیلان، نوعی کانگورو به نام والابی، گوزن زرد ایرانی، زرافه، سنجاب، همستر، گرگ، روباه، کفتار، عقاب، پلیکان، سارگپه، دلیجه، کرکس مصری، طاووس، گوزن زرد اروپایی، خزندگانی مانند تمساح پوزه کوتاه، لاک پشت، مار پیتون و ایگوانا می باشد. 

جالب است که بدانید به غیر از گربه سانان بیشتر حیوانات باغ وحش تا به امروز زادو ولد داشته اند.

ساعت کار باغ وحش

از شنبه تا چهارشنبه: از ساعت 9:30 الی 20:00

پنج شنبه، جمعه و روزهای تعطیل: 10:00 الی 20:00

فضای بازی سرپوشیده پارک ارم

این قسمت از مجموعه تفریحی ارم در سال 1385 به بهره برداری رسید در این بخش حدود 120 بازی وجود دارد که مسافران تور تهران می توانند از آن لذت ببرند که برخی از جذاب ترین بخش های این قسمت شامل انواع سیمیلاتورها هیجان انگیز تیر اندازی، رانندگی، بازی های جنگی، پینت بال لیزری، دستگاه های مسابقه ای رالی، دربی، ویدیو گیم، دستگاه های هدف گیری شوینگ گالری، تیر اندازی لیزری و دستگاه ها چرخشی مانند چرخ فلک، توپ جادویی و صخره نوردی متحرک می شود. از دیگر امکانات این بخش می توان به سینما 4 بعدی با ظرفیت 64 نفر، کافی شاپ، رستوران و اتاق تولد اشاره کرد.

ساعت کار فضای بازی سرپوشیده ارم

از شنبه تا پنج شنبه: 17:00 الی 24:00

جمعه و دیگر روزهای تعطیل: 14.00 الی 24:00

 

و اما آدرس این مکان دیدنی:
تهران ، کیلومتر 4 اتوبان تهران کرج ، بعد از اتوبان شهید ستاری ، کنار گذر راست پل اتوبان شهید باکری (لاین کندرو) ، مجموعه تفریحی ارم سبز