number=0  number=1  number=2  number=3

مدت زمان پیشنهادی

۲ ساعت

ساعت دسترسی

امروز شنبه ۲۴ ساعته

مسیر یابی

نویسنده: فاطمه کریمی
امتیاز ۵ از ۶۵ بازدید
بروز شده در: ۲۰۲۰-۰۸-۰۶

 خیابان سی تیر از قدیمی ترین و اصیل ترین مکان های تهران است. نام این خیابان قوام السلطنه بوده و نام سی تیر هم به واقعه قیام مردم تهران در سی تیر سال 1331 برمی گردد.

 مردم تهران در این روز به دعوت آیت الله کاشانی با تعطیلی بازار و مغازه ها به خیابان ها ریختن و خواستار سرنگونی قوام شدند. در ابتدای این خیابان، موزه ایران باستان و نیز در همین خیابان موزه منحصر به فرد آبگینه و سفالینه های ایران با آثار زیبایش در خانه مربوط به قوام السلطنه واقع شده است.

مدرسه و آتشکده زرتشتی فیروز بهرام، کلیسای ارامنه حضرت مریم، کلیسای حضرت پطرس، کنیسه حییم یهودیان از دیگر مکان های دیدنی این خیابان و راسته گردشگری سی تیر هستند. ابتدای این خیابان به تازگی با حضور غرفه های سیار غذای خیابونی، به خیابان غذای تهران تبدیل شده که جاذبه ی جدیدی برای اهالی تهران و توریست ها ایجاد کرده است.

خیابان سی تیر در قلب تهران این روزها تبدیل شده به پیاده راه بی نظیر که شب های دلنشینش پاتوق توریست ها و تهرانی ها است. استریت فود تهران جایی برای خوش گذرونی با کلی خوراکیای خوشمزه است که حتما باید امتحانش کنیند.

  استریت فود تهران، یک اتفاق خوب در تهران به حساب می آید که برای جوان ها شغل ایجاد کرده که بدون هزینه ی بالا بتوانند کسب درآمد کنند. درسته که حضور ماشین ها و فود تراک ها؛ رفت و آمد را سخت کرده اما به هر حال این اتفاق، خیلی خوب و خوشایندِ و تحولی بزرگ در این زمینه است. این خیابان در روزهای عادی از ده صبح تا ١٢ شب آماده سرویس دهی به مردم می باشد.

و اما آدرس این مکان دیدنی:
میدان امام خمینی، خیابان 30 تیر، جنب موزه ملی ایران (پارک معلم)