number=0  number=1  number=2  number=3  number=4

مدت زمان پیشنهادی

۲ ساعت

ساعت دسترسی

امروز جمعه ۲۴ ساعته

مسیر یابی

نویسنده: فاطمه کریمی
امتیاز ۰ از ۵۷ بازدید
بروز شده در: ۲۰۲۰-۰۸-۰۶

پارک بانوان نرگس که با نام بوستان مادر قائم نیز شناخته می‌شود یکی از چند پارک مختص بانوان تهران است که در جنوب غربی پایتخت و در محله یافت آباد قرار دارد. شهرداری تهران از حدود 10 سال پیش یعنی سال 1387 شروع به ساخت پارک های ویژه بانوان کرد که اولین آن ها در منطقه 3 تهران بنا شد و بهشت مادران نام گرفت. پس از آن چند بوستان بانوان دیگر این بار در جنوب تهران ساخته شدند که یکی از آنها پارک نرگس بود.

این بوستان که با حصارهای سفید بلندی پوشیده شده دارای امکانات تفریحی متنوعی است و بانوان می‌توانند فارغ از هر گونه مسئله ای به گشت و گذار و ورزش در این پارک بپردازند. از ویژگی های مهم بوستان بانوان نرگس پوشش گیاهی زیبا و غنی آن است به طوری که سرتاسر آن پوشیده از درختان سرسبز و بلند قامتی همچون بید مجنون، تبریزی، صنوبر، توت، ارغوان، سپیدار، یاس زرد، سدروس، ابریشم مصری و… است و درختچه هایی مانند شمشاد طلایی، سرو خزنده و انواع رز را در خود دارد که به فضای پارک طراوت خاصی بخشیده اند.

 

مساحت و سال ساخت

پارک بانوان تهرانسر بوستان نرگس یکی از اولین پارک بانوان های ساخته شده تهران بود که در آخرین روز دی ماه سال 1390 افتتاح شد. وسعت این پارک بیش از 200 هزار متر مربع است که به غیر از باغ راه ها و فضای سبز گسترده، قسمت های زیادی از آن را سالن های ورزشی تشکیل داده اند.

امکانات دیدنی و رفاهی پارک

پارک بانوان تهرانسر با وجود فضای وسیع و امکانات گسترده روزانه از بازدید کنندگان بیشماری پذیرایی می‌کند. در این پارک امکانات ورزشی متعددی وجود دارد که زمین های والیبال، بدمینتون، بسکتبال، زمین چمن مصنوعی فوتبال، پیست اسکیت، سالن بدنسازی، زمین تنیس، سالن های ماساژ و پیست دوچرخه سواری از جمله آن ها هستند. سالن های استخر این پارک دارای امکاناتی مانند سونا، جکوزی، حمام آفتاب، استخر ویژه کودکان، سیستم های تهویه مناسب، بوفه، رختکن و اینترنت می‌باشد که مجموعه ای کامل به شمار می‌رود. ما در فانزی پیش از این لیستی جامع از استخرهای بانوان شهر تهران آماده کرده‌ایم که اگر از دوست‌داران استخر و شنا هستید می‌تواند حسابی به کار شما بیاید. یکی از امکانات فرهنگی پارک بانوان نرگس یافت اباد وجود کتابخانه ای بزرگ است که انواع کتاب ها و مقالات علمی، تاریخی و فرهنگی را داراست و از فضای آرام و دنجی برای کتابخوانی برخوردار است. علاوه بر آن، سالن های پرورش گل و گیاه و بازارچه هایی در بوستان بانوان نرگس احداث شده اند که در آنها فرهنگ خوداشتغالی بانوان و کاربردهای آموزشی در نظر گرفته شده است. صنایع دستی متعددی مانند گلیم فرش ها، محصولات چوبی، انواع خوراکی های سنتی و محلی و کارهای هنری نیز در این سالن ها به فروش میرسند که به عنوان منبع درآمدی برای بانوان به حساب می‌آیند. یک سری زمین های زراعی در قطعات کوچک برای آموزش امور باغبانی و کاشت گل و گیاه نیز در این پارک وجود دارد. از دیگر امکانتی که این پارک را متفاوت کرده است، وجود دهکده سلامت تهران است که مشابه آن، دهکده تفریحی و سلامتی صبا در جاده قم می‌باشد. در این مرکز می‌توانید خود را کامل چک‌آپ کنید.

و اما آدرس این مکان دیدنی:
تهران محله یافت آباد، میدان معلم، خیابان شهید حیدری جنوبی، خیابان یاسر، ضلع جنوب غربی بوستان قائم