number=0  number=1  number=2  number=3  number=4  number=5

مدت زمان پیشنهادی

۲ ساعت

ساعت دسترسی

امروز شنبه ۲۴ ساعته

مسیر یابی

نویسنده: فاطمه کریمی
امتیاز ۰ از ۵۸ بازدید
بروز شده در: ۲۰۲۰-۰۸-۰۶

بوستان بعثت تهران ، مجموعه ای تفریحی ورزشی است که در جنوب تهران قرار دارد. از جذابیت های این پارک دریاچه آن است که امکان قایق سواری را برای شما فراهم می کند. این دریاچه جزیره ای در میان خود دارد که لانه پرندگان در آن ساخته شده و جایی برای تماشای دسته های اردک و غاز است. قطاری نیز در پارک وجود دارد که می توانید با آن گردشی در قسمت های مختلف بوستان داشته باشید.

در بخش کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نیز زمین های ورزشی قرار دارند و برای بسکتبال، والیبال و فوتبال مناسب سازی شده اند و علاقه مندان می توانند از آنها بهره ببرند. یکی از دیدنی های جذاب این پارک هواپیمای داکوتایی است که در آن جا خوش کرده و توجه را به خود جلب می کند؛ هواپیمایی که قصه های گوناگونی درباره آن نقل می شود.

پارک خزانه

پارک بعثت که به پارک خزانه نیز معروف است با مساحتی بیشتر از ۵۰ هکتار در جنوب تهران واقع شده و یکی از پارک های بزرگ و سرسبز پایتخت است. نزدیک بودن بوستان بعثت به ترمینال جنوب موجب شده است تا به استراحت گاهی برای مسافران تبدیل شود. پوشش گیاهی گسترده بوستان بعثت تاثیر بسزایی بر آب و هوای پایتخت دارد و بسیاری از اهالی خیابان های جنوبی تهران به راحتی می‌توانند از فضای آرامش بخش و طبیعت سرسبز آن بهره‌مند شوند. این پارک با هدف بهبود و پاکسازی هوای منطقه احداث گردید و امروزه شاهد تاثیر بسزای پوشش گیاهی بوستان بعثت در هوای پایتخت هستیم. پوشش گیاهی پارک شامل درختانی همچون بیدمجنون ، سپیدار ، چنار ، سرو،توسکا،بلوط،کاج و اقاقیا می باشد. ساخت پارک بعثت تهران از سال ۱۳۴۸ آغاز شد و نهایتا با گسترش محوطه های اطراف و بازسازی آن در سال ۱۳۵۲ افتتاح گردید. مساحت کلی بوستان بعثت ۵۳۰ هزار متر مربع است و در منطقه ۱۶ تهران قرار می‌گیرد. این پارک تاثیر بسزایی در بهبود آب و هوای این منطقه داشته است.

و اما آدرس این مکان دیدنی:
بزرگراه بعثت، بعد از خیابان رجایی، خیابان خزانه بخارایی شمالی.