پارک جنگلی لویزان
پارک جنگلی لویزان
پارک جنگلی لویزان
پارک جنگلی لویزان
پارک جنگلی لویزان
پارک جنگلی لویزان number=0 پارک جنگلی لویزان number=1 پارک جنگلی لویزان number=2 پارک جنگلی لویزان number=3 پارک جنگلی لویزان number=4

مدت زمان پیشنهادی

۲ ساعت

ساعت دسترسی

امروز جمعه ۲۴ ساعته

مسیر یابی

پارک جنگلی لویزان

نویسنده: فاطمه کریمی
امتیاز ۰ از ۳۳۰ بازدید
بروز شده در: ۲۰۲۰-۰۸-۰۶

یکی از پارک های وسیع و قدیمی تهران پارک جنگلی لویزان می باشد که به دلیل داشتن فضای مناسب و آب و هوای خنک و دلنشین به مکان تفریحی پر طرفداری بدل شده است، بسیاری از تهرانی ها برای دور شدن از ازدحام و شلوغی شهر، مخصوصا در روزهای آخر هفته به این پارک رفته و ساعاتی خوش را با آرامش در کنار خانواده و دوستان سپری می کنند. پارک جنگلی لویزان با درختانی کهنسال و سر به فلک کشیده به لحاظ بصری بسیار دیدنی است و یکی از زیبا ترین پارک های این شهر محسوب می شود، نام دیگر آن نیز پارک شیان می باشد.
پارک جنگلی لویزان جزو پارک های شرق تهران محسوب می شود که در شمال شرق این شهر و در منطقه شمیرانات واقع شده است، این پارک به مساحت حدود 1400 هکتار از شمال به بزرگراه بابایی، از شرق به بزرگراه باقری، از جنوب به شمس آباد و از غرب به ده لویزان می رسد و دارای چندین درب ورودی است اما در حال حاضر امکان استفاده از دو درب وجود دارد، درب اصلی آن سمت بزرگراه هنگام و درب دیگر سمت ده لویزان می باشد.

پارک جنگلی لویزان در سال 1346 تنها به منظور جلوگیری از وسعت یافتن بافت شهری به صورت مصنوعی ایجاد گردید، اما بعد ها به تفریحگاه جذابی برای ساکنین شهر تهران تبدیل شد و امروزه یکی از محبوب ترین پارک های جنگلی تهران محسوب می شود، این پارک دارای گونه های مختلفی از گیاهان و درختان است که قالب آن سرو، چنار و اقاقیا می باشد و گونه هایی از بلوط، افرا، داغداغان، گز، سرو نقر ای و توت نیز در آن به چشم می خورد، این درختان تنومند و سر به فلک کشیده فضایی زیبا و دنج را برای تفریحی لذت بخش مهیا کرده اند. همچنین به دلیل قرار گرفتن پارک جنگلی لویزان در ارتفاعات، خیابان های آن پر پیچ و خم، همراه با شیب تقریبا ملایم می باشد که به زیبایی هرچه بیشتر آن افزوده است. 

تفریح در این پارک در فصل های پاییز و زمستان به دلیل سرمای زیاد توصیه نمی شود اما در فصل های دیگر هوایی خنک و دلچسب را می تون در آن تجربه کرد. گفتنی است هزینه ورودی پارک جنگلی لویزان رایگان می باشد و برای استفاده از امکانات آن هیچ پولی دریافت نمی شود.

مسیر دسترسی

دسترسی 1: بزرگراه امام علی، بعد از خروجی بزرگراه شهید زین الدین، خروجی شیان دسترسی 2: بزرگراه صدر، بزرگراه شهید بابایی شرق، خروجی هنگام برای رفتن به پارک جنگلی لویزان بهتر است از وسیله شخصی استفاده شود ولی امکان دسترسی به آن از طریق مترو نیز وجود دارد، بعد از پیاده شدن از ایستگاه نوبنیاد در خط 3 مترو، با استفاده از تاکسی های پایانه می توان به این پارک رسید.

و اما آدرس این مکان دیدنی:
تهران شمال شرق تهران، اتوبان هنگام، بالاتر از چهارراه استقلال