number=0  number=1  number=2  number=3  number=4  number=5  number=6

مدت زمان پیشنهادی

۲ ساعت

ساعت دسترسی

امروز جمعه پنجشنبه و جمعه ۱۸-۲۲:۳۰

مسیر یابی

نویسنده: فاطمه کریمی
امتیاز ۳.۵ از ۱۵۹ بازدید
بروز شده در: ۲۰۲۰-۰۸-۰۶

گنبد مینا نام بزرگترین آسمان‌نمای ایران است که در سال ۱۳۹۳ در به بهره‌برداری رسید. در این دوره و زمانه که آلودگی هوا مانع از این شده است تا کمتر به آسمان نگاه کنیم، چنین بنایی به منظور جدا کردن ما از زندگی پر هیاهوی شهری ساخته شده است، تا برای ساعتی هم شده بر روی صندلی نشسته و دیدن زیبایی‌های آسمان لذت ببریم و کهکشان‌ها و ستاره‌ها را از نزدیک‌ ببینیم و از دیدن آنها لذت ببریم. گنبد مینا، بزرگترین آسمان‌نما یا پلانتاریوم خاورمیانه، یک شبیه‌ساز از جهان هستی و کرات و ستارگان است که در آن به صورت سه بعدی فیلم‌هایی با موضوعات نجومی به نمایش در می‌آید.

برای مشاهده زمان‌بندی بازدیدهای عمومی در طول ایام سال می‌توانید قبل از مراجعه حضوری در این مجموعه، به سایت این مجموعه به نشانی gonbademia.tehran.ir مراجعه کنید. در این سایت برنامه این مجموعه برای ایام مختلف سال به نمایش در می‌آید. مثلا نمایش فیلم‌ها و بازدید عمومی در ایام ماه مبارک رمضان در روزهای پنجشنبه و جمعه در ساعت  ۲۱ تا ۲۲:۳۰ برای سانس اول و ۲۲:۳۰ تا بامداد برای سانس دوم امکان‌پذیر است.

ساعت بازدید

بازدید از مجموعه گنبد مینا، پنجشنبه و جمعه‌ها در سه سانس انجام می‌شود. در زمان شروع هر سانس و فقط برای همان سانس بلیط فروخته می‌شود.۳۰ دقیقه اول هر سانس جهت فروش بلیط و بازدید از موزه‌های اطراف می‌باشد و بعد از آن ورود به سالن اصلی به مدت ۴۵ تا ۵۰ دقیقه جهت تماشا فیلم های سه بعدی و دو بعدی علمی است. و هر سانس از ۱ یا ۲ فیلم تشکیل شده است.

و اما آدرس این مکان دیدنی:
تهران، میدان ونک، بزرگراه حقانی شرق، بعد از چهار راه جهان ‌کودک، انتهای خیابان شهیدی، پارک آب و آتش