number=0  number=1  number=2  number=3

مدت زمان پیشنهادی

۳ ساعت

ساعت دسترسی

امروز سه شنبه ۲۴ ساعته

مسیر یابی

نویسنده: فاطمه کریمی
امتیاز ۰ از ۱۰۶ بازدید
بروز شده در: ۲۰۲۰-۰۸-۰۶

شهر اردیموسی در فاصله 14 کیلومتری غرب اردبیل در پهنه دشت اردبیل واقع گردیده است. آب و هوای این شهرکوهستانی و معتدل می‌باشد . این شهر مانند سایر مناطق اردبیل در بهار و تابستان دارای آب و هوایی معتدل و مطلوب و در زمستان نیز دارای آب و هوای خنک می‌باشد. این شهر در مسیر جاده اردبیل - ارجستان دومین محور مواصلاتی اردبیل سرعین واقع شده است که در فصل تابستان پذیرای قسمتی زیادی از گردشگران شهر سرعین می‌باشد.

نتایج آخرین سرشماری ها نشانگر این است که جمعیت این شهر 920نفر در قالب 192خانوار ثابت و در فصول بهار و تابستان جمعیت به بیش از ۳۰۰۰ نفر ، در قالب ۵۲۰ خانوار که از شهرهای دیگر در اینجا بصورت فصلی اقامت دارند.

این منطقه در فاصله ۷ کیلومتری شهر توریستی سرعین واقع شده است که از این شهرسه جاده مواصلاتی وجود دارد که در مسیر این جاده ها مناظر ذکر شده در بالا قابل رویت می‌باشد .

ایردموسی در تاریخ سه‌شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ تبدیل به شهر شد.

جاذبه های روستا

این شهر بدلیل پتانسیل های بالا در تمام زمینه های اقتصادی ،‌ کشاورزی، فرهنگی و اجتماعی و گردشگری بخصوص در زمینه مناظر زیبای طبیعی از جمله وجود استخر آب معدنی معروف به جن آقا که دارای خواص بسیار در بیمارهای پوستی ،‌ مفاصلی ، روماتیسم و…. و با دارا بودن دره زیبای ساری دره و حاصل خیز در اطراف این چشمه و قرار گرفتن در مسیر اردیموسی سرعین که این دره تا نزدیکی های شهر سرعین امتداد دارد توجه هر گردشگری را به خود جلب می کند . این شهر از این مسیر تا شهرستان سرعین ۵ کیلومتر فاصله دارد . چمنزارهای وسیع و زیبا در این منطقه و مراتع سرسبز ، تپه‌ها ، کوهپایه های بلند و وجود چندین رودخانه دائمی با آب زیاد  که از چشمه‌های اطراف کوهپایه‌های سبلان سرچشمه میگردند . یکی دیگر از ویژه‌گیهای مهم این منطقه تنوع گیاهان علی الخصوص گیاهان دارویی ، گلهای زیبای طبیعی و درختان در منطقه میباشد. در این شهر درختان میوه که بصورت وحشی رویده اند و بیشتر آن درختها آلوچه و زالزالک و… میباشد که بصورت وسیعی در منطقه گسترش یافته است  علاوه بر آن درختان جنگلی در سطح منطقه در داخل دره و اطراف شهر توجه هر گردشگری را به خود جلب میکند .

و اما آدرس این مکان دیدنی:
۱۴ کیلومتری غرب اردبیل