number=0  number=1

مدت زمان پیشنهادی

ساعت

ساعت دسترسی

امروز شنبه ۲۴ ساعته

مسیر یابی

نویسنده: آسرو
امتیاز ۰ از ۲۸۲ بازدید
بروز شده در: ۲۰۲۰-۰۸-۰۶

یکی از مهم ترین مکان دیدنی کرج را می توانند آسارا کرج نام برد که بسیاری پر گردشگر است و یکی از معروف ترین مکان های دیدنی شهر کرج نیز محسوب می شود. این منطقه چندین جاذبه گردشگری را کنار هم دارد. اولین جاذبه‌ای که در ابتدای ورودی به آسارا از سمت کرج به چشم می‌خورد، قلعه تاریخی صلصال است که قدمت آن به دوران پیش از اسلام بازمی‌گردد. آبشار زیبا و دیدنی هفت‌چشمه در منطقه آدران آسارا واقع در کیلومتر 17 جاده کرج – چالوس با ارتفاع حدود 70 متر جاذبه بعدی این خطه است که می‌توان ساعت‌ها در کنار آن نشست و به زیبایی‌های آبشار و آسمانی که از میان صخره‌ها، فضایی رؤیایی را ایجاد کرده است را تماشا کرد. آبشارهای مواج و خروشان این بخش و تراوش ذره‌های آب که به‌صورت گرد در اطراف پراکنده می‌شود از جمله آبشار خور و آبشار روستای کل‌ها از چنان جذابیتی برخوردار است که با کلمات و جمله‌ها چندان قابل توصیف نیست و فقط دیدن آن‌ها از نزدیک می‌تواند گویای این‌همه طراوت و زیبایی باشد.

سفر به بخش زیبای آسارا

در هیاهوی زندگی در شهر تهران که امروز روز مملو از آلودگی‌ها و شلوغی های زندگی شهری است. هر فردی دوست دارد حتی برای یک روز هم که شده از این شهر فاصله بگیرد و ساعاتی را در یک هوای پاک با منظره دل انگیز سپری کند. در این میان بخش آسارا که مسافت کمی از پایتخت دارد و یکی از قطب‌های گردشگری مهم ایران و منطقه های گردشگری هدف استان تهران است به عنوان بهترین گزینه برای شما وجود دارد. چون که کوتاه ترین جاده رسیدن تهران به مناطق شمالی کشور نیز از این بخش عبور می‌کند. آسارا با هزاران سال قدمت، تاریخ فراوانی را در دل خود نهفته است و بخشی از تمدن سرزمین ایران را تشکیل می‌دهد. بخش آسارا طبیعت زیبا را در دیدگاه شما به تصویر می کشد. درختان کهن سال قطور، با رودهای خروشان در کنار بلندای کوه های سر به فلک کشیده و پر از جنگل‌های سبز. آثار تاریخی همچون قلعه و کاخ، آتشکده‌ها، غار‌های اعجاب انگیز، گل های وحشی با حیات وحش بکر در کنار آبشار های زیبا و وجود همیشگی بلور های برف بر فراز ارتفاعات آن فضای زیبا و دل انگیز ایجاد کرده است که هر مسافری را به سمت خود می خواند و با هوای پاک به استقبال آن می‌رود.

جاذبه‌های گردشگری بخش آسارا

در حال حاضر بومی‌ترین مردم شهرستان کرج در بخش آسارا ساکن هستند. هر سال حدود ۱۳ میلیون مسافر از سراسر جهان و مسافر های داخلی دست‌ کم حتی شده به صورت عبوری در این منطقه وقت سپری می‌کنند و غرق لذت می شوند از نقاشی پروردگار در این نقطه از کشورمان ایران. در قسمت ابتدای ورود به بخش آسارا از سوی کرج قلعه تاریخی و قدیمی زیبای صلصال به چشم می‌خورد که تا دوران قبل از اسلام هم قدمت دارد.آبشار پرخروش هفت چشمه در فاصله ۱۷ کیلومتری از جاده چالوس کرج در بخش آسارا و منطقه آدران به ارتفاع تقریبی ۷۰ متر قرار دارد که با تراوش ذره های آب بر روی سنگ‌ ها و صخره ‌ها و آسمان آبی در بالای آن و گل ‌ها و درختان زیبا در کنار خود فضایی رویایی را ایجاد می‌کند که دل هر شخصی را می‌برد و دوست دارد ساعتی را در کنار این آبشار بکر و بی نظیر بگذراند.

جاذبه گردشگری ورزشی بخش آسارا

آسارا در کنار طبیعت خود جاذبه گردشگری ورزشی نیز محسوب میشود و سالانه میزبان تعداد زیادی از ورزشکاران و کوهنوردان است. آسارا مسافران علاقه‌ مند به اسکی را نیز دست خالی بر نمی گرداند. چرا که مهم ترین پیست اسکی ایران در این منطقه وجود دارد که در بالای قله های ناز و کهار به ارتفاع ۴۰۰۰ متری با تمام امکانات رفاهی چون هتل، رستوران و کلبه منتظر دیدار روی ماه مسافران علاقه‌مند است.

لوازم ضروری مورد نیاز در سفر به بخش آسارا

برای سفر به این منطقه نیاز به پوشاک مناسب جهت حرکت راحت در آبشار و رودخانه و کفش مناسب برای پیاده روی دارید. البته توصیه می‌شود یک دست لباس اضافه نیز با خود به همراه داشته باشید. ظروف شخصی مانند: بشقاب و لیوان و ... ، لوازم بهداشتی و کارت ملی را نیز فراموش نکنید.

و اما آدرس این مکان دیدنی:
80 کیلومتری جاده چالوس