number=0  number=1  number=2  number=3

مدت زمان پیشنهادی

۴ ساعت

ساعت دسترسی

امروز سه شنبه ۲۴ ساعته

مسیر یابی

نویسنده: آسرو
امتیاز ۰ از ۸ بازدید
بروز شده در: ۲۰۲۰-۰۸-۰۶

یه آبشار بسیار بکر و زیباست که در بین کوه های سر به فلک کشیده زاگرس و در مسیر کوچ عشایر واقع شده. مراتع سرسبز و آثار باستانی مثل پل خدا آفرین، ایل راه باستانی، سنگ حجاری شده 6000 ساله که حدود 73 پله از آن باقی مانده، اونجا رو به یکی از زیباترین مناطق گردشگری ناشناخته ایران تبدیل کرده است.

چرا باید آبشار زرد لیمه را دید؟

جدا از زیبایی‌های این آبشار پهناور، منطقه‌ای که این آبشار را در خود جای داده است نیز بسیار زیبا و دل‌انگیز است. این منطقه پوشش گیاهی غالبا جنگلی دارد و درختان بلوط و بادام و صنوبر به‌طور فراوان در آن به چشم می‌خورند. همچنین پوشش مرتعی منطقه نیز شامل گندم و جو است. همچنین همان‌گونه که پیش از این اشاره کردیم، رودخانه زیبایی به نام «بازفت» نیز در این منطقه جریان دارد. شاید برایتان جالب باشد که بدانید آبشار زرد لیمه یکی از سرچشمه‌های رود کارون است. همچنین این آبشار در مسیر کوچ عشایر منطقه نیز قرار دارد، به طوری که پایین دست آبشار به‌عنوان یک ناحیه گرمسیری و بالا دست آبشار به‌عنوان یک ناحیه سردسیری برای این عشایر به حساب می‌آیند. این نکته در هنگام رفتن به سمت آبشار به شما کمک می‌کند، زیرا اثر پاکوب‌های باقی مانده روی زمین می‌تواند مسیر را به شما نشان دهد.

مسیر دسترسی به آبشار زرد لیمه

برای رسیدن به آبشار زرد لیمه باید به سمت جاده دشت آلیکوه بروید و از روستای «کاج» عبور کنید و پس از اینکه به روستای «رستم آباد» رسیدید، مسیری به سمت جنوب بپیمایید. البته در رسیدن به این آبشار توجه کردن به نکات زیادی مهم است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.اگر عزم سفر به سمت این آبشار را کرده‌اید، لازم است بدانید که حدود ۱۵ الی ۲۰ کیلومتری در یک منطقه جنگلی باید پیاده بروید. این به این معنا است که مسیر رفت به این آبشار احتمالا در حدود ۶ الی ۷ ساعت زمان خواهد برد. پس در واقع شما با یک سفر ماجراجویانه در دل طبیعت مواجه هستید! نکته اول این است که با توجه به طولانی بودن مسیر طبیعی است که شما مجبور هستید یک شب را در دل طبیعت سپری کنید، پس لازم است که چادر و وسایل خواب به همراه داشته باشید. همچنین خوراکی و نوشیدنی به مقدار لازم با خود به همراه ببرید.نکته مهم دیگر این است که از سفر انفرادی بپرهیزید. به هر حال شما با یک مسیر طولانی روبه‌رو هستید که پر از عوارض طبیعی همچون است که بهتر است زیبایی آن‌ها شما را تحت تأثیر قرار دهد نه خطرات احتمالی آن‌ها! پس تا حد امکان با چند نفر از عاشقان طبیعت‌گردی گروه تشکیل داده و به سمت این آبشار زیبا بروید. البته اگر بتوانید یک نفر از بومیان منطقه را که مسیر را می شناسد و حاضر به همراهی شما است، پیدا کنید دیگر نور علی نور می‌شود!

بهترین زمان برای بازدید از زردلیمه

اگر عاشق طبیعت‌گردی و ماجراجویی هستید و پس از خواندن این مقاله، تصمیم گرفته‌اید تا از نزدیک آبشار زرد لیمه را ببینید، توصیه ما این است که این سفر را در فصل بهار و به‌خصوص اردیبهشت ماه انجام دهید، چرا که در این زمان هم طبیعت روی زیباتری دارد و هم هوای منطقه مساعدتر است و شما می‌توانید یک طبیعت‌گردی به یاد ماندنی را در دل کوه‌های چهارمحال و بختیاری داشته باشید.

و اما آدرس این مکان دیدنی:
جنوب منطقه اردل