number=0  number=1  number=2  number=3  number=4  number=5

مدت زمان پیشنهادی

۳ ساعت

ساعت دسترسی

امروز سه شنبه ۲۴ ساعته

مسیر یابی

نویسنده: فاطمه کریمی
امتیاز ۰ از ۴ بازدید
بروز شده در: ۲۰۲۰-۰۸-۰۶

روستای بیدخوان در شهرستان بردسیر یکی از شهرستانهای با پتانسیل بالای کشاورزی صنعتی و گردشگری استان پهناور کرمان است که از ابتدای انقلاب تاکنون خدمات زیادی در زمینه های فرهنگی اجتماعی داشته است.این روستا پیشینه ای کهن و قدمتی دیرینه دارد.

مورخان قدمت این روستا را مربوط به دور ه های پیش از اسلام می دانند. این روستا از شرق به کوه یشم، از جنوب شرقی به کوه قلعه دسکوئیه و از جنوب و جنوب شرقی به کوه بحر آسمان محدود می شود.

هر ساله گردشگران طبیعت دوست زیادی به این ناحیه خوش اب وهوا امده و از مناظر زیبای این روستا دیدن می نمایند. این منطقه زیبا مانند بسیاری از مناطق دل انگیز کشورمان متاسفانه هنوز ناشناخته مانده است. با سفر در این مکان ها میتوان ارامش را با تمام وجود حس نمود .

جاذبه های روستا

آب و هوای روستا، در بهار و تابستان مطبوع و دلپذیر و در زمستا نها سرد است . در این روستا، درخت گردوی کهنسالی وجود دارد که براساس برخی مستندات قدمت آن به 2000 سال قبل می رسد . رودخانه دائمی بیدخوان که از ارتفاعات اطراف روستا سرچشمه می گیرد شادابی و طراوت ویژ ه ای به این ناحیه بخشیده است . غار یخی و بندر یخدان هم در 7 کیلومتری جنوب شرقی روستا قراردارد که از جاذبه های طبیعی این منطقه محسوب می شود . بید قناتی است که در روستای بید خوان نیز یکی از مناطق گردشگری در این روستا میباشد.

و اما آدرس این مکان دیدنی:
استان کرمان. بردسیر. روستای بیدخوان