number=0  number=1  number=2  number=3

مدت زمان پیشنهادی

۲ ساعت

ساعت دسترسی

امروز سه شنبه ۲۴ ساعته

مسیر یابی

نویسنده: فاطمه کریمی
امتیاز ۰ از ۷ بازدید
بروز شده در: ۲۰۲۰-۰۸-۰۶

با توجه به قرارگیری ایران در منطقه‌ای گرم و خشک، احداث پارک‌ها و فضاهای سبز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. پارک انقلاب در کرمان که آن را با نام بوستان انقلاب نیز می‌شناسند یکی از چندین بوستان این استان محسوب می‌شود که گردشگران بسیاری اوقات فراغت خود را در آنجا سپری می‌کنند.

در فاز اول مجموعه پارک انقلاب با نام بوستان ارفع فضاهایی شامل آسیاب آبی، آمفی تئاتر روباز و پمپ آب بادی ساخته‌اند.

در فاز دوم که بوستان انقلاب نامیده می‌شود تاریخچه صنعت آب، آب‌نما، دریاچه مصنوعی، رستوران و موزه دیرینه شناسی به چشم می‌خورد.

فاز سوم نیز با عنوان بوستان شهدا و مشروطیت به بهره برداری رسیده است.

این بوستان  در نزدیکی منطقه تاریخی قلعه دختر کرمان که جزء میراث گرانبهای کرمان است در مکانی به مساحت38 هزار 225 متر مربع در شرق کرمان احداث شده است .این بوستان به دلیل قرار گرفتن در نزدیکی منطقه تاریخی و شکل ساخت آن ارزشمند است .

کاشت درختان متنوع و احداث فضاهای سبز چمنی که دور آنها را با سنگهایی چیده اند این پارک را جز بوستانهای زیبای کرمان کرده که افراد زیادی از امکانات این پارک استفاده می کنند و از آن گذشته میزبان مسافران خسته ایی است که از راههای دور و نزدیک به این بوستان می آیند ،نیز هست .

برای رسیدن به بوستان انقلاب می‌توانید از خیابان انقلاب به آنجا برسید و با استراحت در زیر سایه درختانی تنومند، آرامش را تجربه کنید.

و اما آدرس این مکان دیدنی:
کرمان . خیابان انقلاب