پارک جنگلی سیاهداران
پارک جنگلی سیاهداران
پارک جنگلی سیاهداران
پارک جنگلی سیاهداران
پارک جنگلی سیاهداران
پارک جنگلی سیاهداران
پارک جنگلی سیاهداران
پارک جنگلی سیاهداران
پارک جنگلی سیاهداران
پارک جنگلی سیاهداران
پارک جنگلی سیاهداران number=0 پارک جنگلی سیاهداران number=1 پارک جنگلی سیاهداران number=2 پارک جنگلی سیاهداران number=3 پارک جنگلی سیاهداران number=4 پارک جنگلی سیاهداران number=5 پارک جنگلی سیاهداران number=6 پارک جنگلی سیاهداران number=7 پارک جنگلی سیاهداران number=8 پارک جنگلی سیاهداران number=9

مدت زمان پیشنهادی

۴ ساعت

ساعت دسترسی

امروز سه شنبه ۲۴ ساعته

مسیر یابی

پارک جنگلی سیاهداران

نویسنده: آسرو
امتیاز ۰ از ۹ بازدید
بروز شده در: ۲۰۲۰-۰۸-۰۶

بخش مرکزی تالش (هشتپر ) دارای یک جایگاه جغرافیایی خاصی می باشد که از یک سو به چشم انداز جلگه، شهر و دریا و از سوی دیگر نمایی به کوهپایه‌‌های پوشیده از جنگل دارد. این تنوع محیطی باعث شد تا مکان‌‌ها و جاذبه‌‌های دلپذیر گردشگری بسیاری خلق شود که یکی از این مناطق پارک جنگلی سیاه داران می باشد که در گذشته دارای درختان عظیمی از بلوط سر به فلک کشیده بوده است و از طرف دیگر توده عظیم درختان مانع ورود افراد به داخل جنگل می شد و بنابراین این منطقه با نام منطقه پوشیده از درختان سیاه معروف شد و بعد از ساکن شدن افراد ییلاق نشین به "سیا داران" معروف شد. این منطقه در حدود یک کیلومتری جنوب غربی شهر تالش واقع می‌باشد و پس از احداث راه و پله گذاری بخش هایی از دامنه این تپه در بلندترین نقطه آن، تفریحگاهی بکر و دیدنی با امکاناتی چون رستوران، آلاچیق و سرویس بهداشتی بر پا گردید. در چند سال گذشته، طرح سورتمه جنگلی ریلی در دامنه‌‌های پوشیده از جنگل نیز تاسیس شد که عبور از مسیر جنگلی آن برای مسافران بسیار هیجان انگیز و جالب می‌باشد، ضمن آنکه در داخل محدوده و پس از عبور از مسیر، حیاط وحش طبیعی ایجاد شده و حیواناتی مثل آهو و غزال وحشی قابل رویت می باشند.

سورتمه‌سواری در پارک جنگلی سیاهداران

سورتمه‌سواری یکی از تفریح‌های هیجان‌انگیز سیاهداران محسوب می‌شود و تا حدود زیادی باعث شهرت پارک شده است. برای سورتمه‌سواری در این پارک زیبا، ابتدا باید بلیط تهیه کنید. البته امکان سورتمه‌سواری به‌صورت یک یا دو نفره فراهم شده است. درصورتی‌که می‌خواهید دونفره سوار سورتمه شوید، مجموع وزن هر دو نفر نباید بیشتر از ۱۲۰ کیلوگرم باشد. جای تردیدی نیست که سورتمه‌سواری در مسیری جنگلی و در میان مناظر رؤیایی تجربه‌ای فراموش‌نشدنی خواهد بود. توصیه می‌کنیم برای این‌که هیجان بیشتری را تجربه کنید، در طول مسیر ترمز نگیرید و اجازه دهید سورتمه‌ی مقابل‌تان به‌اندازه‌ی کافی از شما فاصله بگیرد تا مجبور به ترمز و کاهش سرعت نباشید. در ضمن در روزهای بارانی و در ماه‌های زمستان نیز می‌توانید از این تفریح هیجان‌انگیز لذت ببرید. جای نگرانی وجود ندارد زیرا پوشش گیاهی متراکم اطراف سورتمه مانع لیز شدن ریل سورتمه یا خیس‌شد‌تان می‌شود.

تماشای مارال ها

در پارک جنگلی سیاهداران چند قلاده گوزن مارال وجود دارند که بیشتر اوقات دیده می‌شوند؛ البته این قسمت از پارک فنس‌کشی شده است و گردشگران نمی‌توانند کاملا به گوزن‌ها نزدیک شوند. شما می‌توانید قبل از رسیدن به ورودی ایستگاه سورتمه‌سواری (محل نگهداری گوزن‌ها در سمت چپ جاده‌ی منتهی به ورودی است) یا در حین سورتمه‌سواری این گوزن‌های زیبا را رایگان ببینید. لطفا به آهوها و گوزن‌ها غذا ندهید تا مسبب آسیب به آن‌ها نشوید. از دیگر گونه‌های جانوری این پارک می‌توان به غاز و آهو اشاره کرد. پوشش گیاهی غنی نیز از نقاط قوت این پارک جنگلی محسوب می‌شود و گیاهانی مثل شمشاد، ممرز، آزاد، بلوط، انجیل و راش جراحان به‌وفور به چشم می‌خورند.

بام تالش

پارک جنگلی سیاهداران به بام تالش نیز شهرت دارد و در بخشی از پارک که با همین نام مشخص شده است، می‌توانید مناظر گسترده و زیبایی از شهر تالش و فضاهای طبیعی اطراف آن را تماشا کنید. طبیعت پاییزی و زمستانی نیز این پارک به‌معنای واقعی کلمه رویایی است است. در فصل پاییز نیز شاهد جشنواره‌ای از رنگ‌های آتشین پاییزی خواهید بود.

مسیر دسترسی به پارک جنگلی سیاهداران

برای رسیدن به این پارک و ایستگاه سورتمه‌سواری آن، پس از رسیدن به تالش باید حرکت خود را به‌سمت جنوب غربی و خیابان خرمشهر ادامه دهید. پس از رسیدن به این خیابان به‌سمت چپ و به‌سمت جاده‌ی رشت آستارا و خیابان شهیدرجایی حرکت کنید تا به شهر هشت‌پر و خیابان ساحل دریای هشت‌‌پر برسید. در ضمن در شهر تالش تابلوهای متعددی نصب شده است که با ‌استفاده از آن‌ها می‌توانید مسیرتان را به‌راحتی بیابید. در قسمت دیگری از پارک امکان استفاده از بازی‌های میهجی دیگری نیز فراهم شده است که مسیر جداگانه‌ای دارد.

و اما آدرس این مکان دیدنی:
استان گیلان، جنوب غربی تالش، هشتپر