number=0  number=1

مدت زمان پیشنهادی

ساعت

ساعت دسترسی

امروز سه شنبه ۲۴ ساعته

مسیر یابی

نویسنده: آسرو
امتیاز ۵ از ۲۸۱ بازدید
بروز شده در: ۲۰۲۰-۰۸-۰۶

ارتفاع آبشار اصلی حدود ۹۰ متر است و از این لحاظ یکی از بزرگ‌ترین آبشارهای ایران محسوب می‌شود. در مسیر دسترسی به آبشار اصلی، آبشارهای کوچک دیگری نیز وجود دارد که ارتفاع آن‌ها به ۵ متر می‌رسد و مجموع آن‌ها را «هفت چشمه‌» می‌نامند. بهترین زمان برای بازدید از این منطقه فصل تابستان به‌شمار می‌رود؛ چراکه مسیر دسترسی به آبشار صعب‌العبور و کوهستانی است. بازدید از آن در فصل بارندگی پیشنهاد نمی‌شود.

چرا این آبشار مقصد خوبی برای تور های یک روزه می باشد؟

در طول مسیر آبشار می توانید از غارهای طبیعی فوق العاده ای که در ناحیه وجود دارد دیدن کنید. اگر چه تنها نمایی از این غارها را مشاهده می کنید و می توانید سوژه ای عالی برای عکاسی در دست داشته باشید. وجود پوشش گیاهی فوق العاده در طول مسیر از دیگر جذابیت هایی است که در طول تورطبیعت گردی خود با آن مواجه خواهید شد. به خاطر داشته باشید که سفر به این ناحیه تنها در صورت همراه شدن با توریک روزه و یا تورطبیعت گردی به شما توصیه می شود. چراکه ممکن است با مشکلاتی در طول تورمسافرتی مواجه شوید که رفع آنها به تنهایی برای شما مقدور نباشد. این آبشار فوق العاده و همچنین آبشارهای هم جوار که ارتفاعی کمتر دارند محدوده ای فوق العاده زیبا را به وجود آورده اند به خصوص در فصل تابستان با طبیعتی منحصر به فرد در منطقه روبه رو می شوید و می توانید لذتی صد چندان از تورمسافرتی خود ببرید.

بهترین فصل برای سفر به این آبشار

بهترین فصل برای سفر به این آبشار فصل تابستان است. چراکه مسیر کوهستانی و گاها صعب العبور شما را با موانعی مواجه خواهد کرد. اما با در دست داشتن تجهیزات سفر می توانید به راحتی به آبشار رسیده و از فضای فوق العاده ی آن دیدن کنید.

و اما آدرس این مکان دیدنی:
آبشار هفت چشمه در کیلومتر ۱۷ جاده‌ی کرج-چالوس و در نزدیکی روستای ارنگه قرار دارد.