number=0  number=1  number=2  number=3  number=4  number=5  number=6  number=7  number=8

مدت زمان پیشنهادی

۳ ساعت

ساعت دسترسی

امروز سه شنبه ۲۴ ساعته

مسیر یابی

نویسنده: آسرو
امتیاز ۰ از ۶ بازدید
بروز شده در: ۲۰۲۰-۰۸-۰۶

 آبشار قو دشت لار در استان مازندران قرار دارد. آبشار دشت لار، در نزدیکی دریاچه سد لار و در انتهای دره سفیدآب دیده می شود. این دره محل قشلاق دامداران و عشایر نیز می باشد.

آبشار قو یکی از جذاب ترین مناظر طبیعی دشت لار است. این آبشار متشکل از چندین آبشار متوالی است که نتیجه امتداد عبور آب در سراشیبی دره ای به مسافت حدود 500 متر می باشد. با طی این مسافت شیبدار به آبشار اصلی و بزرگ آن می رسیم که زیبایی آن غیر قابل وصف است و درک واقعی آن فقط در صورت حضور در این نقطه بهشتی امکان پذیر است. سرعت زیاد آب در شیب دره و برخورد شدید آن با سنگهای مسیر خود که نتیجه آن ایجاد حبابهای زیاد در آب است، سفیدی خاصی همچون قوی زیبایی را به تصویر می کشاند.

 

دیدنی ها

دشت لار یکی از زیباترین و کم نظیرترین جلوه های طبیعی ایران است که در دامنه کوه زیبای دماوند واقع شده و در بین علاقمندان به طبیعت از شهرت خاصی برخوردار است دریاچه سدلار و دامنه های پر از گل های زیبای وحشی در این منطقه چشمان هر بیننده ای را خیره می کند. قسمت اعظم آب رودخانه لار از کوه های پالون گردن و خلنو سرچشمه می گیرد و به دشت و دریاچه سد لار می ریزد. وجود رودخانه های زلال و وفور کندوهای عسل از جلوه های زیبای این منطقه به حساب می آیند. آبشار سفیدآب یکی از جذاب‌ترین مناظر طبیعی دشت لار است.

مسیر دسترسی

مسیر دسترسی به دشت لار از نزدیکی پلور در جاده آمل، شروع شده و با عبور از یک جاده پرپیچ و خم کوهستانی به این محل زیبا می رسد.

و اما آدرس این مکان دیدنی:
مازندران ، آمل ، روستای لار