آبشار امیری
آبشار امیری
آبشار امیری number=0 آبشار امیری number=1

مدت زمان پیشنهادی

۳ ساعت

ساعت دسترسی

امروز سه شنبه ۲۴ ساعته

مسیر یابی

آبشار امیری

نویسنده: آسرو
امتیاز ۰ از ۱۱ بازدید
بروز شده در: ۲۰۲۰-۰۸-۰۶

 آبشار امیری در موقعیت جغرافیایی N355539 E521747 در استان مازندران واقع است. در ۱۲۰ کیلومتری تهران در مسیر جاده هراز منطقه ای متشکل از چندین روستا به نام منطقه امیری وجود دارد. وجود اب فراوان و شکل خاص کوهها باعث شده چشم اندازهای زیبایی از جمله ابشار ها را بوجود اورد.

اولین ومشخص ترین آبشار، آبشار شاهاندشت است که نیازی به توضیح نیست ولی ۲ آبشار زیبای دیگر در این منطقه وجود دارد که در سایه آبشار شاهاندشت مهجور مانده اند.

آبشار روستای ترا در انتهای دره سمت چپ در دامنه قله ای مخروطی و بلند قرار گرفته و شامل ۲ آبشار میباشد. در سمت جنوب شرقی منطقه امیری در ارتفاع ۱۹۸۰ متری از سطح دریا آبشار امیری قرار گرفته است که بیش از ۱۰۰ متر ارتفاع دارد. آبشار از بالای صخره ای بسیار بلند به صورت ۲ پله به پایین میریزد.

.

مسیر دسترسی

دسترسی به آبشار نیاز به ۱ ساعت پیاده روی از روستای امیری دارد. حدودا ۶۵ کیلومتری محور آمل- تهران و پس از تونل وانا، سمت چپ جاده، تابلوی منطقه ییلاقی وانا (امیری) به چشم می خورد که در کنار یک پل قرار دارد. از روی پل که عبور کنید، بلافاصله سمت راست می توانید وارد جاده ای شوید که شما را به سوی آبشار شاهاندشت می برد اما اگر وارد جاده شاهاندشت نشده و جاده امیری را ادامه دهید، وارد منطقه کوهستانی امیری می¬شوید که متشکل از ۷ روستا است: وانا، شمس آباد، نحر،دینان، آخا، ترا، و حاره. یکی از این روستاها که به وسیله یک پل از جاده اصلی منطقه امیری جدا شده، شمس آباد نامیده می شود. چنانچه وارد جاده این روستا شوید، راهی باریک با شیبی بسیار تند شما را به سوی خانه های روستا و نهایتا کوه های جنوبی این روستا می رساند. خانه های این روستا عموما ییلاقی بوده و به دلیل سردسیر بودن منطقه، در زمستانها خالی از سکنه است. شکوفه ها اینجا دیرتر باز شده و محصولات دیرتر می رسند

و اما آدرس این مکان دیدنی:
مازندران،۱۲۰ کیلومتری تهران مسیر جاده هراز منطقه امیری