مدت زمان پیشنهادی

۱ ساعت

ساعت دسترسی

امروز جمعه ۲۴ ساعته

مسیر یابی

نویسنده: فاطمه کریمی
امتیاز ۰ از ۷ بازدید
بروز شده در: ۲۰۲۰-۰۸-۰۶

کاخ اجابت کاخ اجابت ( اُجابت ) در روستای اجابیت و در دامنه ارتفاعات جنوب مشرف بر شهر کلاردشت و در ۲ کیلومتری شهر کلاردشت قرار دارد. این بنا در اوایل دوره پهلوی در سال ۱۳۱۸ خورشیدی ساخته شده و دارای تزئینات گچ‌بری، سنگ و نقوش بسیار زیباست. معماری آن برگرفته از معماری اروپایی بوده و داخل آن نیز دارای اشیا و لوسترهای زیبا و نفیس می‌باشد و حیاط زیبای آن پوشیده از درختان نراد است. این بنا در گذشته به عنوان موزه مورد بهره‌برداری قرار می‌گرفته ولی هم‌اکنون در اختیار نهاد ریاست جمهوری است

بنا در 70 سال قبل و اوائل دوران پهلوی ساخته و دارای تزئینات گچ بری، سنگ و نقوش بسیار زیبا ست.معماری آن ملهم از معماری اروپایی بود و داخل آن نیز دارای اشیا و لوسترهای زیبا و نفیس می باشد . حیاط زیبای آن نیز پوشیده از درختان نراد است.

مسیر دسترسی

مسیر دسترسی به آن از چالوس آغاز و در مسیر كندوان و محور ارتباطی چالوس به تهران تا مسافت 35 كیلومتر ادامه یافته و سپس در مركز شهر مرزن آباد به طرف غرب از جاده اصلی خارج شده و پس از طی نمودن مسافت 23 كیلومتر به شهر كلار دشت می رسد و اجابیت و كاخ آن در دامنه بلندیهای جنوب مشرف بر شهر كلاردشت قرار دارد .

و اما آدرس این مکان دیدنی:
مازندران- کلاردشت- روستای اجابیت