number=0  number=1  number=2

مدت زمان پیشنهادی

۳ ساعت

ساعت دسترسی

امروز جمعه ۲۴ ساعته

مسیر یابی

نویسنده: فاطمه کریمی
امتیاز ۰ از ۱۷ بازدید
بروز شده در: ۲۰۲۰-۰۸-۰۶

شهرک توریستی نمک آبرود یکی از پرطرفدارترین مقاصد سفر در شمال کشور شهرک توریستی نمک آبرود است که در استان مازندران قرار دارد و با مجموعه ای از امکانات مناسب از گردشگران به خوبی استقبال می کند و خاطره ای خوش برای شان می سازد. این منطقه توریستی همه چیز را برایتان مهیا کرده است تا بتوانید خستگی های تان را از تن به در کنید و طعمی متفاوت به تعطیلات و فراغت خود ببخشید.

تله کابین نمک آبرود

یکی از مهم ترین و پرطرفدار ترین بخش های شهرک توریستی نمک آبرود، تله کابین آن است که در جنوب شرقی آن قرار دارد. این تله کابین امکان صعود به بالای قله زیبای مدوبن و دیوحمام را فراهم می‌كند تا از تماشای چشم اندازها و مناظر لذت ببرید. شما می توانید سوار بر این تله کابین ها شوید و حسابی لذت ببرید. همان طور که به ارتفاعات بالاتری می روید، منظره زيبای پانورامای جنگل و دريای خزر پیش روی شما قرار می گیرد و می توانید همه چیز را از ارتفاع به تماشا بنشینید.

در حال حاضر دو خط تله کابین در نمک آبرود فعال است:

خط یک: این خط دارای ۴۲ كابین ۴ نفره است كه مسیر ۲۱۰۰ متری را با سرعت ۳ متر بر ثانیه و در كمتر از 15 دقیقه طی می کند. ارتفاع دكل تله كابین بین ۴ الی 50 متر است و متوسط جابه جایی مسافران در طول سال با توجه به موقعیت جغرافیایی و اقلیمی منطقه و همچنین ایام تعطیل سال تغییر می کند.

خط دو: دومین خط تله کابین نمک آبرود 1700 متر طول دارد که با سرعت 6 متر بر ثانیه حرکت می کند و گردشگران را به قله بکر و دست نخورده دیوحمام می رساند. این خط دارای 35 کابین فایبرگلاس است که هر یک 6 نفر ظرفیت دارند. این تله کابین، مرتفع ترين تله كابين كشور است که در سال 1372 با تلاش كارشناسان ايرانی احداث شده و به بهره برداری رسيده است.

تله كابین نمک آبرود به لحاظ نگهداری و سرویس دهی در بین شركت های دیگرِ داخلی و خارجی مورد توجه قرار گرفته و بررسی ها مبنی بر این است که امنیت مسافران در این دستگاه در اولویت قرار دارد. خطوط این تله کابین جهت امنیت بیشتر، هر روز بازبینی شده و کلیه تعمیرات و یا تعویض قطعات شامل تعویض چرخ های دکل، لاستیک های دکل، بلبرینگ ها و ... به صورت روزانه و یا سالانه انجام می پذیرد.

یکی از ویژگی های این تله کابین این است که كلیه سیستم ها به طور اتوماتیک نواقص و اشكالات سیستم را ردیابی می کنند و آن را به اطلاع كارشناس مربوطه می رسانند تا امنیت کامل در آن برقرار شود. در نتیجه همین مراقبت ها است که تا به حال هیچ گونه حادثه ای در تله کابین نمک آبرود اتفاق نیفتاده و حتا در صورت قطع برق، یک دستگاه ژنراتور و یک موتور اضطراری، برای عملیات تخلیه خط پیش بینی شده است.

سورتمه نمک آبرود

اولین سورتمه احداث شده در ایران را می توانید در نمک آبرود بیابید که به شما هیجانی متفاوت را هدیه می دهد. سوار بر این سورتمه شوید و در حالی که با حداکثر سرعت 25 کیلومتر بر ساعت حرکت می کنید، در طول مسیر خود از لابه لای درختان زیبا و مناظر چشم نواز عبور کنید و از دیدن آنها لذت ببرید. این سورتمه مسیری برابر 1250 متر دارد و از این نظر رکورد‌دار طولانی‌ترین مسیر سورتمه سواری در کشور است. 56 دستگاه سورتمه در نمک آبرود وجود دارد و حداکثر اختلاف ارتفاع مسیر آن از ایستگاه به 90 متر می رسد. شرکت سازنده این دستگاه ویگاند آلمان بوده و نصب و مونتاژ آن با نظارت کارشناسان شرکت سازنده و توسط شرکت عمران و مسکن شمال صورت گرفته است.

پارک ماجراجویی

بخشی در نمک آبرود با نام پارک ماجراجویی وجود دارد که در آن می توانید به سراغ تفریحات زیر بروید: زيپ لاين نمک آبرود، پل معلق نمک آبرود، پینت بال نمک آبرود، پیست کارتینگ نمک آبرود، پیست موتور چهارچرخ نمک آبرود، پیست دوچرخه سواری نمک آبرود، سینماهای چند بعدی نمک آبرود،شهربازی نمک آبرود

ماشین رادیو کنترلی: ماشین های رادیو کنترلی وسایلی شبیه به خودرو با قابلیت کنترل از راه دور هستند که می توان به وسیله آنها حرکات جالبی را به نمایش گذاشت. در نمک آبرود می توانید کنترل این ماشین ها را به دست بگیرید و از حرکت دادن آنها به شکل های مختلف، نمایشی تماشایی را به راه بیاندازید.

باشگاه تیراندازی نمک آبرود: این باشگاه دومین باشگاه تیراندازی کشور است که با نام باشگاه تیراندازی تراپ و اسکیت نمک آبرود شناخته می شود و در بهمن ماه ۱۳۸۰ به صورت رسمی و با حضور مسوولان كشوری و محلی افتتاح شده است. این باشگاه تیراندازی در زمینی به مساحت 24000 مترمربع و قابل توسعه تا 50000 متر مربع و با تجهیزاتی كامل ساخته شده و برای رشته های تیراندازی محلی مناسب و استاندارد به شمار می رود.

از جمله بازی هایی که می توانید در این باشگاه انجام دهید، عبارتند از: شلیک به پرنده بی جان یا تراپ، تیر و کمان ،پینت بال کودکان

نمایشگاه حیوانات تاکسیدرمی: در شهرک توریستی نمک آبرود، بخشی به صورت نمایشگاه حیوانات تاکسیدرمی وجود دارد که می توانید در آن تعدادی از جانوران تاکسیدرمی شده را ببینید. این بخش به صورت یک ویترین در ارتفاعات مجموعه قرار دارد و توجه بسیاری را به خود جلب می کند.

مجموعه پروازی نمک آبرود

آرزوی پرواز بر فراز نمک آبرود بهانه ای برای بسیاری از افراد است که به مجموعه پروازی در ضلع شمالی شهرک مراجعه کنند. آنها می توانند با استفاده از مجموعه ای با کادر مجرب و مجهز به امکانات ویژه این آرزو را تحقق بخشند. شما می توانید در این مجموعه با استفاده از وسایل مختلفی به پرواز درآیید:

گلایدر: این وسیله که به نام های بادپَر و هواپیمای بی موتور نیز شناخته می شود، هواگردی است که برای به پرواز درآمدن احتیاجی به استفاده از انرژی موتور ندارد. برای استفاده از این وسیله، باید پیش از آغاز پرواز با ابزاری جدا، آن را به ارتفاعی مناسب برسانند و سپس هواپیما با استفاده از نیروی گرانش و جریان‌های هوایی به پرواز در می آید.

پاراگلایدر: نام یک ورزش تفریحی و رقابتی مخاطره آمیز است که به چترپری یا پرش با چتربال یا چتربال سواری نیز شهرت دارد. در هنگام پرواز با این وسیله، فرد، پروازی با ویژگی‌هایی مثل سبک وزنی و پرواز آزاد را به طور همزمان تجربه می‌کند. چتربال موتور ندارد و نشست و برخاست آن توسط پاهای فرد انجام می‌گیرد. سازه بال این وسیله توسط یک قفل فولادی بنام کارابین به هارنس یا همان صندلی متصل می‌شود. چتر: وسیله ای است که توسط آن می توان ورزش چتربازی را تجربه کرد.

بالگرد: وسیله ای است که همه با آن آشنا هستند و در میان مردم بیشتر با نام هلیکوپتر شناخته می شود. با استفاده از این وسیله می توانید بر فراز نمک آبرود پرواز کنید و به تماشای مناظر از ارتفاع بپردازید.

کایت: یک وسیله هوایی بسیار سبک است که بال هایی شبیه به بال پرندگان دارد و سر خوردن در هوا را ممکن می کند. فرد با استفاده از این وسیله ورزشی به نام کایت سواری را انجام می دهد. برای این کار باید به حالت آویزان زیر بال های وسیله قرار گیرد و در هنگام فرود روی پاهای خود فرود آید.

مجموعه تفریحی آکوالیون (نمایش شیر دریایی)

مجوعه تفریحی آکوالیون، با هدف اصلی ایجاد فضایی شاد و با نشاط برای بازدیدكنندگان بنا شده و محور اصلی كار آن بر پایه نمایش مهیج شیر دریایی است. شیردریایی این مجموعه یک شیر دریایی نر كالیفرنیایی به نام بوریس است که آن را در سال 1388 از كشور اسپانیا آورده اند.

این شیر دریایی به مدت حدود یک سال در تهران و در باغ وحش ارم نگهداری می شد و اجرای برنامه داشت؛ اما از دی ماه 1390 به شهرک توریستی نمک آبرود منتقل شد. حركات پایه آموزشی بریس در كشور اسپانیا و حركات تكمیلی در كشور عزیزمان ایران و زیرنظر مربیان ایرانی به وی آموزش داده شده و در حال حاضر حدود 80 حركت نمایشی را یاد گرفته است.

این شیر دریایی با زمان نمایشی 45 دقیقه تا یک ساعت یكی از معدود شیرهای دریایی دنیاست كه توانایی بالایی در اجرای برنامه دارد و یكی از باهوش ترین و هنرمندترین شیرهای دریایی دنیا به شمار می رود.

تفرجگاه ساحلی نمک آبرود

تفریحات آبی جت اسکی: یک وسیله آبی انفرادی است که با سرعت بر روی آب حرکت می کند و لحظات هیجان انگیزی را برای شما می آفریند. شاتل: نام وسیله ای سبک و تو خالی است که شکلی شبیه به یک موشک فضایی دارد. این وسیله با استفاده از یک طناب بلند به قایق متصل می شود و با حرکتِ قایق به حرکت در می آید. این وسیله تفریح هیجان انگیزی را رقم می زند و لحظات خوشی را به شما هدیه می دهد.

چتر پاراسل: یکی از تفریحات مهیج و لذت بخش برای جوانان است که امکان چتربازی بر فراز دریا را برای شان فراهم می کند. در این ورزش تفریحی شما سوار بر چتر پاراسل شده و به یک قایق متصل می شوید. قایق باید به سرعت حرکت کند و شما را بکشد تا ارتفاع بگیرید.

هاور کرافت: وسیله ای است که می تواند یک تجربه جدید از حرکت را برای تان خلق کند. این وسیله با جدا شدن از سطح زمین و لغزیدن بر روی لایه هوای زیر خود، لحظات هیجان انگیزی را به سرنشینان خود هدیه می دهد. امکان حرکت های چرخشی، لغزش های یک طرفه و مانورهای جذاب از ویژگی های خاص این تفریح هستند.

شنا: اگر به دنبال شنا در دریای خزر و تجربه آن در محیطی مطمئن هستید، می توانید در ساحل نمک آبرود آن را تجربه کنید. در این ساحل دو پلاژ شنا مخصوص آقایان و خانم ها وجود دارد که هر یک دارای ۴۰ چتر (سایبان) هستند.

قایق سواری: اسكله قایقرانی پدالی و موتوری نمک آبرود که مساحت آن به همراه بوفه به 60 متر مربع می رسد، امکانات مناسبی را برای قایقرانی در اختیار شما می گذارد تا به گشتی در میان آب های دریای خزر بپردازید و لذت ببرید.

و اما آدرس این مکان دیدنی:
دوازده کیلومتری غرب چالوس