number=0  number=1  number=2  number=3  number=4  number=5

مدت زمان پیشنهادی

۳ ساعت

ساعت دسترسی

امروز سه شنبه ۲۴ ساعته

مسیر یابی

نویسنده: فاطمه کریمی
امتیاز ۵ از ۱۶ بازدید
بروز شده در: ۲۰۲۰-۰۸-۰۶

دریاچه خضر نبی از دیدنی های مازندران است که در ارتفاع حدود دو هزار متری از سطح دریای خزر در منطقه کوهستانی و جنگلی کجور نوشهر قرار دارد.

 روستاییان و ریش‌سفیدان روستای نیمور که نزدیک ترین محل مسکونی به این دریاچه است، بر این باورند که روزی این دریاچه محل عبور حضرت خضر پیامبر بوده و از این رو آن را، دریاچه خضر نبی نامیده اند.

 در اطراف این دریاچه بی‌نظیر و زیبا که در منطقه حفاظت شده البرز مرکزی واقع شده، انواع وحوش و پرندگان نظیر گوزن، شوکا، مرال، خرس و پلنگ نیز دیده می‌شوند.

 زیبایی غیر قابل وصف مناطق اطراف این دریاچه و وجود چشم‌اندازهای طبیعی بسیار در حواشی آن عاملی شده تا  در برخی از منابع از این دریاچه به عنوان بهشت گمشده یاد شود.

دریاچه خضر نبی از نوع روان بوده و آب آن پس از ورود به رودخانه ویسر از طریق خیرود به دریای خزر می‌ریزد.

به لحاظ ویژگی‌های فوق‌الذکر و فضای بسیار طبیعی، چشم‌اندازهای زیبا، دلنواز و فرح‌بخشی دارد که هر بیننده‌ای را به‌ویژه در ایام بهار و تابستان و پاییز شیفته خود می‌سازد.

مسیر دسترسی

مسیر دسترسی به آن از چالوس آغاز و وارد کندوان میشود . در کیلومتر 25 کرج به چالوس به دو راهی کجور میرسد. پس از عبور از پل رودخانه چالوس به جاده آسفالته کجور که به طرف شرق کشیده شده و طی مسافت 4. کیلومتر و قبل از رسیدن به آبادی پول مرکز بخش کجور به دو راهی خاکی و جاده روستایی نیمور میرسد که در جانب شمالی جاده آسفالته از مسیر اصلی جدا شده و با مسیری پر شیب و کوهستانی مارپیچ های فراوان ولی زیبا به روستای نیمور ختم می شود. دریاچه از روستای میخور نیز با پای پیاده و به صورت کوه پیمائی تقریبا3 الی 4 ساعت فاصله دارد .

و اما آدرس این مکان دیدنی:
شمال شهرستان نوشهر و میان جنگل