number=0  number=1  number=2

مدت زمان پیشنهادی

۲ ساعت

ساعت دسترسی

امروز سه شنبه ۲۴ ساعته

مسیر یابی

نویسنده: فاطمه کریمی
امتیاز ۰ از ۶ بازدید
بروز شده در: ۲۰۲۰-۰۸-۰۶

آبشار سیسنگان در تنگه معروف نهر رودبار، در پارک جنگلی سی سنگان قرار دارد. این پارک از قدیمی‌ترین و زیباترین پارک‌های شمالی کشور به‌شمار می‌رود و تنها ذخیره‌گاه بزرگ و منحصربه‌فرد شمشاد کشور و خاورمیانه است. با احداث در سال ۱۳۴۴، این پارک از ساحل دریای خزر تا ارتفاع ۵۰ متری از سطح دریا امتداد می‌یابد. وجود آبشار زیبای سی سنگان در منطقه کجور، بر جذابیت این پارک جنگلی افزوده است. 

مسیر دسترسی

آبشار سیسنگان در استان مازندران واقع است. منطقه کجور تا سی سنگان یکی از مناطق تاریخی است که بوسیله یک راه مالرو ارتباطی در گذشته جهت رفت و آمد بین کجور و سی سنگان مورد استفاده قرار می گرفته است . این آبشار در تنگه معروف نهر رودبار واقع است.

برای حرکت در این مسیر لازم است ابتدا از شهر کجور وارد جاده معدن زغال سنگ شوید که معدن فعالی است. بعد از عبور از معدن به یک مسیر مالرو میرسید که مشخص است. این مسیر بیشتر در امتداد رودخانه است و از این رو مشکلی برای تهیه آب نخواهید داشت. ادامه این مسیر به آبشار معروف سیسنگان و در نهایت پارک جنگلی سیسنگان منتهی میگردد. کجور شهر کوچکی است که برای دسترسی به آن ابتدا باید به مرزن آباد رفت. پس از ۵ کیلومتر به سمت چالوس، به دوراهی کجور می رسید،بعد از عبور از پل ۵۰ کیلومتر تا کجور فاصله است.

و اما آدرس این مکان دیدنی:
مازندران، نور