باغ وکیل آباد مشهد
باغ وکیل آباد مشهد
باغ وکیل آباد مشهد
باغ وکیل آباد مشهد
باغ وکیل آباد مشهد
باغ وکیل آباد مشهد
باغ وکیل آباد مشهد
باغ وکیل آباد مشهد
باغ وکیل آباد مشهد
باغ وکیل آباد مشهد
باغ وکیل آباد مشهد number=0 باغ وکیل آباد مشهد number=1 باغ وکیل آباد مشهد number=2 باغ وکیل آباد مشهد number=3 باغ وکیل آباد مشهد number=4 باغ وکیل آباد مشهد number=5 باغ وکیل آباد مشهد number=6 باغ وکیل آباد مشهد number=7 باغ وکیل آباد مشهد number=8 باغ وکیل آباد مشهد number=9

مدت زمان پیشنهادی

۲ ساعت

ساعت دسترسی

امروز چهارشنبه ۲۴ ساعته

مسیر یابی

باغ وکیل آباد مشهد

نویسنده: یگانه عزیزیان
امتیاز ۵ از ۳۷ بازدید
بروز شده در: ۲۰۲۰-۰۸-۰۶

باغ یا پارک وکیل آباد از پارک های بزرگ و قدیمی مشهد است و یکی از ییلاق های عمومی این شهر به شمار می آید. این پارک که توسط حاج آقای حسین ملک التجار وقف عموم شد به دلیل طبیعت تماشایی، چشم اندازهای زیبا، وجود درختان کهنسالی مانند کاج، چنار، سرو و جاری بودن نهرهای گوناگون و رودخانه فصلی در میان آن، محبوبیت خاصی در میان مردم و گردشگران دارد.پارک وکیل‌آباد از جاهای دیدنی مشهد و تفرجگاه‌های قدیمی و زیبای این شهر است که در جنوب غربی مشهد و انتهای بلوار وکیل‌آباد واقع شده است. وکیل‌آباد به علت قدمت خود و قرار گرفتن در دره‌ای با صفا و هوای مطبوع از دیرباز مورد توجه اهالی شهر و مسافران بوده است. این پارک جنگلی که در گذشته به نام میرطراز یا باغ وکیل‌آباد شناخته می‌شده، در سال ۱۳۴۸ شمسی توسط مالک آن، حسین آقای ملک، به‌صورت رسمی وقف استفاده عموم و به شهرداری مشهد واگذار شد.این منطقه گردشگری در استان مشهد دارای درختانی کهنسال و رودخانه ای فصلی می باشد که همین موضوع باعث حکم فرما شدن زیبایی بی نظیری در پارک وکیل آباد مشهد شده است. پیش از آنکه پل مهندس پرتوی بر روی رودخانه ایجاد گردد، جاده ارتباطی مشهد به سمت طرقبه و شاندیز از کنار این منطقه زیبا عبور می‌کرد.  جاده‌ای باریک و درختانی تنومند و سر به فلک کشیده. در سال ۱۳۹۲ این منطقه بازسازی گردید که در بازسازی آن از مصالح طبیعی استفاده گردید و همچنین قناتی قدیمی و فعال که دارای سه دهانه در پارک وجود داشت بازسازی و ترمیم گشته است و از برداشت غیرقانونی آب از آن جلوگیری به عمل آمد.

امکانات پارک وکیل آباد

در سال‌های اخیر امکانات رفاهی متعددی به پارک جنگلی وکیل آباد اضافه شده است، از جمله بوفه و رستوران، تاسسیات بهداشتی و وسایل بازی و نوسازی استخرها و کف سازی پارک با مصالح طبیعی از تفریحگاه‌های شلوغ و پر طرفدار مشهد به شمار می‌رود. شهربازی کوهستان پارک شادی مشهد و باغ وحش مشهد هم در نزدیکی این پارک واقع شده‌اند. پروژهای دیگری نیز در این پارک در دست اقدام وجود دارد. برای رسیدن به پارک جنگلی وکیل آباد می‌توانید از قطارشهری و اتوبوسهای مسافربری مشهد استفاده کنید.

دسترسی به پارک وکیل آباد

برای دسترسی به پارک وکیل آباد در استان مشهد اگر ماشین شخصی نداشتید، می توانید از مترو شهری استفاده کنید، خط شماره یک که واقع در بلوار نخریسی می باشد به طور مستقیم شما را به بوستان وکیل آباد مشهد می رساند. اگر استفاده از مترو برایتان سخت یا دسترسی به آن برایتان سخت بود می توانید از اتوبوس های مسافربری که در سطح شهر وجود دارند استفاده کنید.

و اما آدرس این مکان دیدنی:
مشهد، بزرگراه وکیل آباد، باغ وکیل آباد