number=0  number=1  number=2  number=3  number=4  number=5  number=6  number=7

مدت زمان پیشنهادی

۱ ساعت

ساعت دسترسی

امروز جمعه ۲۴ ساعته

مسیر یابی

نویسنده: فاطمه کریمی
امتیاز ۰ از ۱۱ بازدید
بروز شده در: ۲۰۲۰-۰۸-۰۶

موزه محلی چابهار یکی از جذاب ترین جاذبه های موجود در این شهر می باشد که در سال 1389 تاسیس شده و توجه گردشگران را به خود جلب کرده است. موزه محلی چابهار که در گذشته ساختمان فرمانداری محسوب این شهر به حساب می آمده وسعتی در حدود 650 متر مربع دارد.

موزه محلی چابهار که در 2 طبقه ساخته شده، 3 درب ورودی دارد و به هنگام ورود با مجموعه ای از راهروها و اتاق ها روبرو می شوید که برای بازدید از هر بخش می توانند وارد آن ها شوند. هزینه ورود به این موزه محلی تقریبا 5 هزار تومان می باشد.

طبقه همکف موزه محلی چابهار

طبقه همکف موزه دارای سه بخش متمایز می باشد که یک بخش مختص به آثار کشف شده در پیش از تاریخ (مانند: لیوان آجری، پیاله، کوزه دسته دار و کاسه مرمری) بوده و دو بخش دیگر به آثار دوره های مختلف تاریخ (نظیر: سکه های ساسانی، پیاله های آجری، قیف) و دوره معاصر (شامل: قیف طراحی شده، سفال کلپورگان و تعویذ) اختصاص دارد.

طبقه اول موزه محلی چابهار

این طبقه به کتابخانه و بخش مردم شناسی مربوط می شود.

-بخش مردم شناسی: در این بخش ماکت های گوناگونی از اقشار مختلف بلوچ وجود دارد که با تماشای آن ها می توانید با فرهنگ غنی این قوم آشنایی پیدا کنید. همچنین در این طبقه صنایع دستی زیبایی که توسط مردم بومی درست شده نیز به نمایش درآمده است.

و اما آدرس این مکان دیدنی:
استان سیستان و بلوچستان، چابهار، خیابان دریا، ساختمان فرمانداری