number=0  number=1  number=2  number=3  number=4  number=5  number=6  number=7

مدت زمان پیشنهادی

۱ ساعت

ساعت دسترسی

امروز شنبه ۲۴ ساعته

مسیر یابی

نویسنده: فاطمه کریمی
امتیاز ۰ از ۴۵ بازدید
بروز شده در: ۲۰۲۰-۰۸-۰۶

 این درختان انجیری که به زبان محلی‌ها کرگ (درخت بزرگ) نامیده می‌شود، در نوار ساحلی جنوب قرار دارد. شاخه‌های این درخت عجیب به جای اینکه سر به آسمان بکشند از بالا به سمت زمین بر می‌گردند و دوباره در خاک فرو می‌روند.

پس از در خاک فرو رفتن این شاخه‌ها، از جای آن‌ها ساقه دیگری بیرون می‌آید که تنه‌ی درخت حالتی خاص و تکه تکه دارد.

قدمت درخت انجیر معابد به صد سال می‌رسد که پوستی صاف و خاکستری با برگ‌های بزرگ و ساده داشته است.

مسافران در بازدید از این درخت، میوه‌ای نارنجی رنگ به درشتی فندق را می‌بینند که از لا به لای برگ‌هایشان چشمک می‌زند.

جالب است بدانید این درخت تاریخی، از نظر قدمت و تقدس در سراسر جهان بی‌رقیب است و عمر طولانی دارد. بسیاری از بودائیست ها اعتقاد دارند که شاهزاده سیدهارتا با نشستن در زیر درخت، روشن فکر شده و یک بودا به شمار می‌رفته است. به همین دلیل درخت انجیر معابد به اعتقاد بودائیست ها درختی مقدس محسوب می‌شود.

هم اکنون درختان انجیر معابد را می‌توانید در روستاهای اطراف چابهار مشاهده کنید. از جمله این روستاها می‌توان به رمین، ماشی، لیپارف کوپان و ماشی اشاره کرد.

خاصیت درمانی

عصاره پوست درخت انجیر معابد به عنوان دهان شویه و برای کم کردن دندان درد کاربرد دارد. همچنین برای درمان دیگر بیماری‌ها همچون درمان اسهال، اسهال خونی، سوزاک و زخم معده مورد استفاده قرار می‌گیرد.

روستای رمین

 این روستا در کنار اسکله رمین با اختصاص مقام نخست تا سوم صید ماهیان به‌عنوان یکی از پایگاه‌های اصلی صید تن ماهی در سطح شهرستان چابهار مطرح است. بیشتر روستاییان در این روستا صیاد هستند، لذا دریا در اشتغال و توسعه این منطقه نقش به سزایی دارد. در کنار این روستا چندین کارخانه کنسرو ماهی و عمل‌آوری فرآورده‌های آبزیان فعال است و محصولات تولیدی آنها به دلیل فاصله کم بین صید ماهی و کارخانه از کفیت بسیار بالایی برخوردار است. زنان در این روستای ساحلی به هنرهای صنایع دستی نظیرسوزن دوزی، مکرمه بافی، گل‌سازی و توربافی مشغولند که از اهمیت ویژه‌ای در اقتصاد خانواده برخوردار است. این صنایع دستی به رونق صنایع دستی در این روستا کمک شایانی کرده که توجه و حمایت بیشتر هر کدام فرصت شغلی متفاوت وتوانمند سازی زنان به همراه دارد. رمین از توابع شهرستان چابهار جزو ۱۰ روستای نمونه کشوری دوستدار کتاب و کتابخوانی است. روستای رمین با ۳۸۷ هکتار گستره برابر با طرح هادی تصویبی و جمعیت بیش از سه هزار و ۵۰۰ نفری یکی از روستاهای بزرگ شهرستان چابهار واقع در دهستان کمبل سلیمان بخش مرکزی است.

و اما آدرس این مکان دیدنی:
سیستان و بلوچستان، چابهار، جاده بریس، 5 کیلومتری چابهار، روستای رمین