number=0  number=1  number=2  number=3  number=4  number=5  number=6  number=7

مدت زمان پیشنهادی

۳ ساعت

ساعت دسترسی

امروز شنبه ۲۴ ساعته

مسیر یابی

نویسنده: فاطمه کریمی
امتیاز ۰ از ۱۷ بازدید
بروز شده در: ۲۰۲۰-۰۸-۰۶

پارک جنگلی و تفریحی چغاسبز در شهر ایلام تفرجگاه با صفایی است که مردم ایلام در فصول معتدل سال به همراه خانواده اوقات فراغتشان را در این پارک جنگلی می گذرانند و از سرسبزی و امکانات تفریحی و رفاهی آن لذت می برند. این پارک همچنین می تواند یکی از بهترین گزینه ها برای استراحت و آرامش مسافرانی باشد که از این شهر بازدید می کنند. پارک جنگلی چغاسبز از حیث داشتن طبیعت بکر و گونه های مختلف گیاهی و همچنین وجود پرنده های مختلف و متنوع نظر هر گردشگر و بازدید کننده ای را به خود جلب می کند.

این تفرجگاه برای خود ساکنان شهر ایلام گزینه ی بسیار مناسبی به جای سفرهای برون شهری برای قرار گرفتن در آرامش طبیعت محسوب می شود.
آب و هوای معتدل، تنوع درختان و گونه های پرندگان بخصوص وجود گونه های کمیاب همچون بوتیمار در منطقه ای که این پارک احداث شده است بر جذابیت های آن افزوده است.
این پارک جنگلی برای مسافرانی که به شهر ایلام سفر می کنند، یک پیشنهاد بسیار مناسب برای استراحت، لذت بردن از طبیعت و بهره بردن از امکانات تعبیه شده در پارک است.
وجود شهربازی، پارک کودکان و احداث چندین نمایشگاه در نزدیکی این پارک این محل را برای گذراندن اوقات فراغت خانواده ها گزینه مناسبی قرار داده است.

این پارک با داشتن مساحتی قریب به ۴۱۷۰هکتار، از جمله پارک های جنگلی طبیعی ایران محسوب می شود، که برای احیای طبیعت جنگلی و گونه های کمیاب پرندگان مورد استفاده قرار گرفته است.

جاذبه های پارک جنگلی

پارک جنگلی چغاسبز ایلام همانطور که از نامش پیداست یک پارک با ویژگی های جنگل است، جنگلی که درختان متنوع و گوناگون دارد و این درختان طبیعت نابی را به چشم هر بازدید کننده ای تقدیم می کنند. این پارک جنگلی با مساحت نزدیک به ۴ هزار هکتار یک پارک جنگلی بزرگ محسوب می شود که احداث و ایجاد امکانات رفاهی در آن برای ساکنان ایلام و گردشگران گزینه خوبی برای گذراندن اوقاتی سرشار از آرامش و ثبت لحظات ناب در دل طبیعت است.
از جمله زیبایی های این پارک جنگلی میتوان به داشتن درختان و گونه های گیاهی کمیاب، گونه های متنوع پرندگان و درختان میوه از جمله پسته، زالزالک، بلوط ، کاج، سرو، اقاقیا و گردو اشاره کرد. این پارک به دلیل موقعیتی که دارد و نزدیکی آن با جنگل مله پنجاو شاهد دره های زیادی در نزدیکی آن خواهید بود.

این دره ها بخصوص در فصل پاییز با وجود طیف وسیع رنگ در برگ های درختان، شکوه و جلوه بی نظیری را به نمایش می گذارند. چغاسبز به دره دَزوَن، کوه چاله سیه و هرقوتگه منتهی می شود. در نزدیکی پارک جنگلی چغاسبز چندین روستا و سرچشمه وجود دارد که به زیبایی های آن افزوده است.
یکی دیگر از ویژگی های این پارک دسترسی آسان به آن است زیرا در مجاورت بزرگراه امام خمینی این شهر واقع شده است. این پارک ظرفیت بسیار بالایی برای سرمایه گذاری دارد و با جذب سرمایه گذار به ویژه سرمایه گذاران بخش خصوصی می تواند به یکی از بی نظیرترین فضاهای سبز برای جذب توریست تبدیل شود.

و اما آدرس این مکان دیدنی:
ایلام، بزرگراه امام خمینی