number=0  number=1  number=2  number=3

مدت زمان پیشنهادی

۶ ساعت

ساعت دسترسی

امروز پنجشنبه ۲۴ ساعته

مسیر یابی

نویسنده: آسرو
امتیاز ۰ از ۱۳ بازدید
بروز شده در: ۲۰۲۰-۰۸-۰۶

با کمی دور شدن از جاده‌ی چالوس و پیمودن مسافتی کوتاه به «روستای گچسر» می‌‌رسیم که به سبب دیدنی‌های طبیعی و تاریخی شهرت زیادی در منطقه دارد. این روستای خرم که در منطقه‌ی اسارای کرج واقع شده، در فصل بهار و تابستان طرفداران زیادی دارد. جدایی از تمامی جاذبه‌های این روستا، باغ لاله ۱ هکتاری آن شما را با خود به عالمی دیگر می‌برد و چشمان شما را با داشتن منظره‌ای مملو از گل‌های پرگلبرگ، جامی، فنجانی و قدحی‌های رنگارنگ، نوازش می‌کند.

جاذبه های گردشگری گچسر

پیست اسکی دیزین در فاصله ۱۲ کیلومتری روستای گچسر، پیست اسکی دیزین واقع‌شده و از مناطق دیدنی این روستا بشمار می آید. این پیست که در ارتفاع ۳۸۰۰ متری واقع‌شده، از امکانات مناسبی نظیر تله‌کابین، تله سیژ، تله‌اسکی، بالابر دوچرخه و نفر، زمین تنیس، والیبال، پیست اسکی روی برف و چمن و زمین‌بازی کودکان برخوردار بوده و همچنین امکان اجاره لوازم اسکی و آموزش آن نیز در این پیست مهیا است. باغ لاله های گچسر در سال ۱۳۶۰، در نزدیکی گچسر و در روستای گرماب، باغی با وسعت ۱ هکتار افتتاح شده که به سبب وجود گونه های گوناگون لاله در آن، این باغ را با نام باغ لاله ها می شناسند. در این باغ می توان تنوع بی نظیری از قبیل گل لاله ستاره ای، حاشیه دار، پرگلبرگ، جامی، فنجانی و قدحی در رنگ های زرد، قرمز، نارنجی، ارغوانی و صورتی را مشاهد کرد. همه ساله در نیمه های اردیبهشت، مسافران و گردشگران فراوانی برای بازدید از این زیبایی به این باغ سفر می کنند. غار یخ مراد گچسر یکی از مکان های جذاب و دیدنی گچسر که با حدود دو ساعت پیاده روی می توان به آن رسید، غار یخ مراد است. این غار که در فاصله ۸۴ کیلومتری از کرج واقع شده، همواره مملو از قندیل های یخ بوده که منظره ای زیبا را ایجاد کرده است. هوای درون غار یخ مراد بسیار سرد بوده و به همین علت می توان تا اوایل خرداد ماه نیز با سفر به این غار از زیبایی های قندیل های یخ درون آن لذت برد. همچنین در اطراف این طبیعت بسیار زیبا، چشم انداز های شگفت انگیزی وجود دارد که سبب شده همه روزه گردشگران بسیاری به این منطقه سفر کرده و از زیبایی های آن بهره مند شوند. پل سنگی گچسر در فاصله ۲ کیلومتری از روستای گچسر پل سنگی وجود دارد که دارای معماری منحصر به فردی است. قدمت این پل مربوط به دوران ایلخانی بوده و در دوران صفویه مرمت هایی بر روی آن صورت گرفته است. کوره های گچ پزی گچسر و کاخ رضا شاهی از برخی دیگر از جاذبه های به جا مانده از تاریخ کهن روستای گچسر بوده که در سفر به این روستا نباید بازدید از آنها را از دست داد.

سوغات گچسر

روستای گچسر مملو از باغ های پر محصول میوه بوده و میوه هایی نظیر سیب، آلو، آلبالو و گیلاس یکی از اصلی ترین سوغات این روستا بشمار می آیند. همچنین در سفر به این روستا می توان فراورده های دامی مانند ماست، پنیر، شیر و کشک را به عنوان سوغات تهیه کرد.

غذاهای معروف گچسر

در این روستا می توان طعم بی نظیر آبگوشت محلی را تجربه کرده و همچنین از خوردن حلوا و انواع آش در روستای گچسر لذت برد.

و اما آدرس این مکان دیدنی:
کرج. بعد از جاده چالوس