number=0  number=1  number=2  number=3  number=4  number=5  number=6  number=7  number=8  number=9

مدت زمان پیشنهادی

۲ ساعت

ساعت دسترسی

امروز جمعه ۲۴ ساعته

مسیر یابی

نویسنده: یگانه عزیزیان
امتیاز ۰ از ۳۷ بازدید
بروز شده در: ۲۰۲۰-۰۸-۰۶

پارک تفریحیِ باغلارباغی که در سال ۱۳۷۳ در تبریز افتتاح شد، همچنان یکی از بزرگترین مجموعه های تفریحی ایران محسوب می شود.

پیش از ساخت و راه‌ اندازی پارک و مجموعه تفریحی باغلارباغی، تمام زمین ‌های این منطقه شامل باغات بهم پیوسته منطقه چلبی و گلکار تبریز بود، باغاتی وسیع با انبوه درختان میوه بویژه زردآلو، در دهه هفتاد خورشیدی مجموعه خدماتی تفریحی باغلارباغی در میان باغات گسترده شرق تبریز بنا شد. هرچند امروزه بسیاری از باغات محیط پیرامون باغلارباغی زدوده و تخریب و به ساختمان ‌های مسکونی تبدیل شده اما هنوز درون مجموعه باغلارباغی و زمین ‌های پارک ولی عصر که از ناحیه شمالی به پارک باغلارباغی پیوسته، مملو از پوشش گیاهی و سرشار از درختان بومی می ‌باشد. در حال حاضر در مجاورت بخش‌ های غربی و شرقی باغلارباغی چند باغ قدیمی همچنان پابرجا مانده است.

 

امکانات باغلار باغی:

شهر بازی
شهربازی باغلارباغی، دارای امکانات تفریحی بسیار از جمله «کشتی صبا»، «قطار»، «آبشار»، «کلبه وحشت»، «کلبه شادی»، «رنجر»، «دوچرخه هوایی» و... است که بزرگ ‌ترین شهربازی در تبریز و منطقهٔ شمال‌ غرب کشور محسوب می ‌شود.

باغ پرندگان و باغ وحش
این بخش از باغلار باغی به نام «باغ وحش تبریز» شناخته می ‌شود اما شرایط نگهداری از حیوانات در این مکان اصلا مناسب نیست. قفس حیوانات بزرگی مثل شیر و خرس حتی کوچکتر از سلول انفرادی یک انسان است.

پارک دلفین:

در باغلار باغی اخیرا پارک دلفین نیز راه اندازی شده که برای تماشاگران جذاب است.

رستوران
پارک باغلارباغی دارای یک رستوران بزرگ است که در ورودی آن واقع شده و روزانه پذیرای عدهٔ زیادی از شهروندان و مسافران می ‌باشد. این رستوران متاسفانه غذای چندان خوبی ندارد.

در مجموعهٔ باغلارباغی چند بوفه نیز وجود دارد که در زیر درختان انبوه یا در زیر آلاچیق‌ ایجاد شده ‌اند.

و اما آدرس این مکان دیدنی:
مجاورت بلوار استاد شهریار و در ضلع شمالی ورودیکوی ولی‌عصر و جنب «پارک ولی‌عصر