number=0  number=1

مدت زمان پیشنهادی

۳ ساعت

ساعت دسترسی

امروز شنبه ۲۴ ساعته

مسیر یابی

نویسنده: فاطمه کریمی
امتیاز ۰ از ۳ بازدید
بروز شده در: ۲۰۲۰-۰۸-۰۶

سد قره قاچ سمیرم از مناطق تفریحی و گردشگری سمیرم است که در روستای شمالی سمیرم قرار دارد. این سد با قدرت آبگیری بالا سالیانه مزایای زیادی برای کشاورزی زراعت و باغداری منطقه دارد و درختان زیادی را سیراب میکند.

سرسبزی درختان منطقه قره قاچ هم تا حدود بسیار زیادی از این آب منشا می گیرد. سد قره قاچ به سبب آب و هوای مناسب برای پرندگان هر ساله در فصول بهار و پاییز پذیرای تعداد بیشماری از انواع پرندگان است. آب این سد دارای توان بالا در مسیر احداث واحدهای تولید ماهی است که چه بسا تا کنون هم چندین واحد پرورش ماهی را در خود جای داده است. مدیریت این سد با اداره امور آب منطقه شهرستان سمیرم است. این سد در سنوات اخیر به واسطه کم آبی و تداوم پدیده خشکسالی در شهرستان سمیرم با کمبود آب زیادی روبرو شده است به طوریکه تا حد شکست سد هم پیش رفته است .

اداره امور آب منطقه ای شهرستان سمیرم تلاش زیادی را به خصوص در سنوات اخیر برای نگهداشت آب این سد داشته است. انتظار می رود با پایان یافتن خشکسالی ها و افزایش برکت های الهی شاهد پر آب شدن این سد و حضور هر چه بیشتر پرندگان مهاجر در این سد و افزایش میزان تنواع پذیری این سد در همه زمینه ها باشیم تا همه مردم کشور بتوانند از زیبائی های این سد که البته قابلیت بالایی هم دارد برخوردار شوند و از هوای دلپذیر آن بهره مند شوند.

و اما آدرس این مکان دیدنی:
اصفهان،سمیرم