number=0  number=1

مدت زمان پیشنهادی

۳ ساعت

ساعت دسترسی

امروز سه شنبه ۲۴ ساعته

مسیر یابی

نویسنده: فاطمه کریمی
امتیاز ۰ از ۴ بازدید
بروز شده در: ۲۰۲۰-۰۸-۰۶

پلاسجان رودخانه ای در غرب استان اصفهان است.

این رود از به هم پیوستن دو شاخهٔ اصلی تشکیل می‌شود. یک شاخه به نام رود فریدن از چشمه لنگان و چشمه سراب در فریدون‌شهر سرچشمه می‌گیرد و شاخهٔ دوم نیز رود بوئین است که از افوس در شهرستان بوئین میاندشت سرچشمه می‌گیرد.محل به هم پیوستن آب این چشمه‌ها در حوالی روستای صادقیه (فریدون‌شهر) است.

این رود پس از عبور از چند روستا در شهرستان‌های فریدون‌شهر و فریدن در نهایت به شهرستان چادگان رسیده و در نزدیکی روستای مشهد کاوه به زاینده رود می‌ریزد.

این رود منبع آبی اصلی کشاورزی این منطقه شده‌است و زمین‌های کشاورزی و دامپروری مناسبی را در حاشیه رودخانه پدیدآورده است.

طبیعت زیبای رودخانه پلاسجان به ویژه در منطقه چَم‌آقا در مشهدکاوه تعداد زیادی از گردشگران را به سمت خود جذب می‌کند.

این رودخانه از خروجی تونل چشمه لنگان واقع در ورودی شهر فریدونشهر آغاز شده و بعد از عبور از تعدادی از روستاهای سه شهرستان فریدونشهر، فریدن و چادگان به آب های کوهرنگ و چشمه دیمه می پیوندد تا زاینده رود بزرگ را تشکیل دهد.

رودخانه پلاسجان یا فریدونشهر علاوه بر داشتن آبی پاک و خنک، مناظر بسیار زیبا و سرسبزی در اطراف خود پدیدآورده است. این آب های خروشان همچنین مستعد انجام ورزش رفتینگ یا قایق سواری در آب های خروشان هستند.

برای بهره بردن از این سواحل و مناظر کافی است تنها 185 کیلومتر در مسیر غرب اصفهان رانندگی کنید و بعد از عبور از شهرهای نجف آباد، تیران، دامنه و داران از مسیر اصلی به سمت بام ایران منحرف شوید. در ورودی شهر فریدونشهر آبشار مصنوعی خروجی تونل چشمه لنگان حتما توجهتان را به خود جلب خواهد کرد؛ این جا آغاز مسیر است. مسیر رودخانه را به پیش گرفته و از زیبایی های آن استفاده کنید.

و اما آدرس این مکان دیدنی:
اصفهان،فریدن