number=0  number=1  number=2  number=3  number=4

مدت زمان پیشنهادی

۳ ساعت

ساعت دسترسی

امروز سه شنبه ۲۴ ساعته

مسیر یابی

نویسنده: فاطمه کریمی
امتیاز ۵ از ۵۱ بازدید
بروز شده در: ۲۰۲۰-۰۸-۰۶

بیشه ناژوان از معدود باغ‌های اصفهان است که از جریان توسعه و گسترش شهر تا اندازه‌ای ایمن مانده و همچنان به هوای شهر لطافت و تازگی می‌بخشد. زیر نظر مدیریت طرح ساماندهی ناژوان که وابسته به شهرداری اصفهان است در این بیشه فضاهایی چون تله سیژ ، باغ پرندگان ، اکواریوم ، زمین‌های ورزشی ، استخر ، کمپینگ ، زمین‌های بازی کودکان ، ایستگاه‌های درشکه سواری ، اسب سواری ، قایق‌رانی و محوطهٔ دوچرخه‌سواری فراهم شده و برای عموم قابل استفاده است. طرح ویژه‌ی اراضی ناژوان با هدف حفظ و نگهداری از اراضی باغات و کشاورزی و بالاخص حفظ وضعیت طبیعی بستر و حریم کمی و کیفی زاینده‌رود و مادی‌های موجود در محدوده، در تیرماه ۱۳۹۹ در شورای عالی شهرسازی و معماری ایران مصوب شد.

ناژوان یا ناژنان از دو واژهٔ ناژ و وان ترکیب یافته‌است که ناژ یا ناژو گیاهی است از خانواده صنوبر، همچون تبریزی، کبوده، صنوبر و واژهٔ وان، پسوند است؛ برای جا و مکان و ناژنان یا ناژوان به معنیِ جایگاهِ درختانِ ناژ و صنوبر است.

مسیر دسترسی

ناژوان با زمینهای کشاورزی، باغ‌های دو سویه و رودخانه زاینده رود با توسعه شهری محصور شده‌است. اراضی محدوده ناژوان به دلیل دارا بودن پوشش سبز و عبور رودخانه از آن در مجموع اقلیم معتدلتری نسبت به اصفهان دارد و دسترسی به آن از طریق بزرگراه شهید حبیب‌اللهی و خیابان الفت و عبور از پل زاینده رود در مجاورت باغ پرندگان امکان‌پذیر می‌باشد. این گردشگاه یکی از نقاط سرسبز و خرم حاشیه زاینده رود می‌باشد و سرچشمه اکثر مادی‌های شهر اصفهان از این منطقه ناژوان است.

و اما آدرس این مکان دیدنی:
اصفهان جاده حاشیه شهر، بخش غربی اصفهان