number=0  number=1  number=2  number=3  number=4  number=5  number=6

مدت زمان پیشنهادی

۲ ساعت

ساعت دسترسی

امروز جمعه ۲۴ ساعته

مسیر یابی

نویسنده: یگانه عزیزیان
امتیاز ۰ از ۴ بازدید
بروز شده در: ۲۰۲۰-۰۸-۰۶

جنگل درازنو در استان گلستان واقع است. دهکده درازنو در جنوب شهرستان کردکوی و در محدوده ملک سورم سرا (بالاجاده) واقع شده که در گذر سده ها مورد استفاده خانواده های زیادی از ساکنان بالاجاده و به صورت پراکنده از روستاهای همجوار بوده . امروزه با ساخت جاده، این روستا گردشگرانی را از شهرستان های استان گلستان و دیگر مناطق ایران به خود جلب می کند. دو مرکز تفرجی درازنو و جهان نما که از نظر تردد و دسترسی در یک مسیر واقع گردیده اند از جنگل های پهن برگ و سوزنی برگ برخوردارند. وجود و مشاهده برخی جانوران وحشی و وجود میل رادکان، از دیدنی های پیرامون آنست.

درازنو کجاست؟

درازنو یکی از دهکده های ییلاقی استان گلستان است که در بلندترین ارتفاعات کردکوی قرار گرفته است. این روستا آنقدر مرتفع است که از بلندای آن می توان منظره حیرت انگیز بیش از ۱۰ شهر و ده ها روستا در استان های گلستان و حتی مازندران را می توان مشاهده کرد. چشم انداز انتهای شرقی دریای مازندران و خلیج گرگان از این روستا بدون اغراق یکی از زیباترین منظره هایی خواهد بود که تا به حال دیده اید. درازنو حدود ۴۰ کیلومتر با شهر کردکوی فاصله دارد و در همسایگی آن قله درازنو با ارتفاع ۲۸۰۰ متر از سطح دریا قرار گرفته است. برای دسترسی به این منطقه ییلاقی زیبا، ابتدا باید به شهر کردکوی گلستان بروید و از آنجا مسیر جاده جنگلی درازنو را در پیش بگیرید. این جاده شیب دار و پر پیچ و خم، از میان پارک جنگلی امام رضا (ع) عبور می کند. پس از حدود ۴۰ دقیقه رانندگی در این مسیر بسیار زیبا، جاده خاکی می شود و به یک دو راهی خواهید رسید. اگر مسیر سمت راست را ادامه دهید، پس از حدود یک ساعت و سی دقیقه رانندگی در یک جاده سنگلاخ به منطقه جهان نما خواهید رسید و اگر مسیر سمت چپ را در پیش گیرید پس از حدود ۱۰ دقیقه به روستای درازنو خواهید رسید.

زیبایی های درازنو

از همان ابتدای راه که پای در پارک جنگلی امام رضا (ع) و جاده روستای درازنو می گذارید، چشمانتان به مناظر اطراف خیره خواهد شد. جاده کردکوی – درازنو یکی از زیباترین جاده های جنگلی کشور است که با پیچ و تاپی زیاد، شما را به سمت ارتفاعات کوه درازنو هدایت خواهد کرد. پس از طی این مسیر زیبا، به روستای درازنو خواهید رسید. در همان ابتدای ورود به روستا، خانه های کاهگلی و چوبی زیبا و البته ویلاهای نوسازی که ثروتمندان این ناحیه برای خود ساخته اند، جلب توجه می کند.کمی که جلوتر بروید، به یک چمنزار و دشت وسیع خواهید رسید که زیبا ترین مناظر منطقه را می توان از آن مشاهده کرد. این دشت در لبه پرتگاهی قرار گرفته است که می توان از آن چندین شهر و روستا، انتهای شرقی دریای خزر و خلیج گرگان و حتی بخش هایی از کشور ترکمنستان را مشاهده کرد. اگر کمی هم خوش شانس باشید و ابرها به سمت روستا بیایند، می توانید پدید زیبای اقیانوس ابر را زیباتر از هرجای دیگر مشاهده کنید.خانه های کاهگلی این منطقه که همگی بالکن هایی بزرگ و با صفا به سمت چشم انداز پائین دارند، جلوه خاصی به این روستا بخشیده است. اگر قصد اقامت در یکی از این خانه های محلی را داشته باشید، میتوانید به تنها سوپر مارکت روستا که در مرکز آن قرار دارد، مراجعه کنید.

طبیعت بکر درازنو

طبیعت بکر روستای درازنو دیگر ویژگی منحصر به فرد این منطقه است. در این مکان هم جنگل های انبوه را خواهید دید و هم مراتع سرسبز و چمنزارهای زیبا. به دلیل نزدیک بودن این روستا به منطقه حفاظت شده جهان نما، احتمال کمی وجود دارد که اگر از روستا فاصله بگیرید و به ارتفاعات بالاتر آن بروید، خرس های قهوه ای مشاهده کنید.طبیعت بکر روستای درازنو دیگر ویژگی منحصر به فرد این منطقه است. در این مکان هم جنگل های انبوه را خواهید دید و هم مراتع سرسبز و چمنزارهای زیبا. به دلیل نزدیک بودن این روستا به منطقه حفاظت شده جهان نما، احتمال کمی وجود دارد که اگر از روستا فاصله بگیرید و به ارتفاعات بالاتر آن بروید، خرس های قهوه ای مشاهده کنید.

و اما آدرس این مکان دیدنی:
گلستان،کردکوی،دهکده درازنو